Ako si vytrénovať pamäť a efektívne využívať svoju myseľ?

  • 5 kurzov, z ktorých nebudeš ťažiť len počas skúškového, ale aj v bežnom živote alebo práci. Využi promo kód JUDEMY103 a absolvuj online kurzy za zlomok ich bežných cien.
gug
pexels.com
  • 5 kurzov, z ktorých nebudeš ťažiť len počas skúškového, ale aj v bežnom živote alebo práci. Využi promo kód JUDEMY103 a absolvuj online kurzy za zlomok ich bežných cien.

Vytrénuj si myseľ vďaka tipom od Aristotela

foto:udemy.com

Na zlepšenie pamäte niekedy naozaj nepotrebuješ špeciálne vitamíny s ginkgo biloba  alebo výcvik fotografickej pamäte. Niekedy stačí obzrieť sa pár tisíc rokov dozadu. Zisti, čo vlastne pamäť je a ako súvisí s predstavivosťou, ale aj to, ako ju čo najrozumnejšie využívať. Čerpať pritom nebudeš z najnovších výsledkov štúdií, ale z overených praktík samotného Aristotela.

Zľava z 95 € na 10 €

 

Nauč sa ovládať svoju pamäť 

foto:udemy.com

Ak patríš medzi ľudí, ktorí majú už dlhšiu dobu v pláne vyhradiť si aspoň hodinu denne na čítanie alebo sú nútení naučiť sa desiatky strán denne, tento kurz si obľúbiš. Zistíš, ako nestratiť „focus“, motiváciu a dotiahnuť veci do konca. Nauč sa čítať rýchlejšie, šetriť čas a potešiť samého seba vedomosťami.

Zľava z 200 € na 10 €

 

Využívaj neuroplasticitu vo svoj prospech

foto:udemy.com

Vývoj mentálnej flexibility, zbavenie sa prokrastinácie a neželaných návykov, nemusí byť až také náročné. Stačí, ak sa naučíš používať tipy a triky postavené na neurovede. Poznáš to staré porekadlo, že starého psa novým kúskom nenaučíš? Časy sa menia a veda potvrdila, že všetko je možné. Kľúčovou rolu v tomto prípade zohráva neuroplasticita. To čo sa za ňou skrýva, sa dozvieš v tomto kurze.

Zľava z 95 € na 10 €

 

Prezentuj bez trémy a roztraseného hlasu

foto:udemy.com

Určite sa sa už dostal do situácie, kedy si musel svoje myšlienky prezentovať pred väčším počtom ľudí. Niekedy nemusíš prednášať pred vypredaným štadiónom, aby si mal trému. Niekomu k roztrasenému hlasu a výpadku myšlienok postačí aj školská učebňa so štyrmi spolužiakmi. Dobrou správou je, že existujú overené techniky, vďaka ktorým ťa pri tvojej ďalšej verejnej prezentácii už nič neprekvapí.

Zľava z 55 € na 10 €

 

Nauč sa slovnú zásobu cudzieho jazyka bez „boleti“

foto:udemy.com

Učenie sa nového jazyka dokáže byť omnoho zložitejšie ako zlepšovanie toho, ktorý už ovládaš. Tvoj mozog totižto pri zapamätávaní si fráz, či nových slovíčok pracuje rozdielne ako pri vybavovaní si informácií, ktoré už nejaký čas ovládaš. S pomocou The Magnetic Memory Method, pod ktorú je podpísaný Doktor Anthony Metivier sa naučíš používať špeciálne techniky na zapamätanie si novej slovnej zásoby.

Zľava 195 € na 10 €

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech