Ako startup Wilio pomáha ekonomike služieb na Slovensku rásť

  • Platformy služieb „na požiadanie“ už globálne prerástli do biliónového biznisu
  • U nás prináša zmenu v tejto oblasti wilio.sk
tiko (1)
Wilio, unsplash.com
  • Platformy služieb „na požiadanie“ už globálne prerástli do biliónového biznisu
  • U nás prináša zmenu v tejto oblasti wilio.sk

Dnes už sme si zvykli privolať si taxík pár klikmi v telefóne (Hopin), alebo objednať donášku potravín až domov pomocou apky (Tesco). Vďaka wilio.sk teraz môžete nájsť opatrovateľku, upratovačku, opravára, maliara, murára, osobného trénera, niekoho kto vám zorganizuje svadbu, alebo jednu z dvesto ďalších služieb. Wilio dnes predstavuje najväčší Marketplace svojho druhu u nás, s vyše 23 000 poskytovateľmi služieb a viac než 35 000 zrealizovanými projektami na Slovensku, v hodnote 35,8 miliónov €.

Platformy služieb „na požiadanie“ sa stávajú novými zamestnávateľmi. Poskytujú prácu jednotlivcom, ktorí si potrebujú privyrobiť alebo takým, ktorí uprednostňujú prácu s flexibilnou pracovnou dobou.

zdroj: Wilio

Zákazníci ako ste vy a ja oceňujú predovšetkým to, že im platformy typu wilio.sk zjednodušujú celý proces výberu dodávateľa a objednania služby. Je rýchly, komfortný, bezproblémový, bezpapierový, mobilný. Či už riešite veľký projekt ako je stavba či rekonštrukcia, alebo potrebujete niekoho, kto by opravil vodovodnú batériu, vypratal pivnicu, pokosil záhradu či postaral sa o vašich domácich miláčikov, mobilná aplikácia Wilio vám umožňuje zadať dopyt, dostať ponuky od profesionálov z okolia, ktorí majú kapacitu sa vám venovať, vybrať si na základe referencii a naplánovať si čas schôdzky bez toho aby ste pri tom zabili celé hodiny. 

Pre jednotlivcov a firmy, či už o jednom človeku, alebo s 20 zamestnancami, predstavuje wilio.sk úplne nový spôsob akým získavať zákazníkov. Pomáha im rásť a využívať technológie aby poskytli svojim zákazníkom komfortný mobilný zážitok, ako to robia miliardové zahraničné startupy typu Uber. Umožňuje, rýchlo reagovať na dopyty, efektívne komunikovať a získavať od zákazníkov odporúčania, ktoré budujú dôveru. 

zdroj: pixabay.com

Doteraz mali podnikatelia k dispozícii iba zastarané online katalógy, kde vedeli inzerovať svoje služby, pričom mnohým chýbala základná optimalizácia pre mobilné rozhrania. 

Wilio ďaleko prevyšuje funkciu katalógu, pretože spája poskytovateľa služby priamo s jej odberateľom. Poskytovateľ dostáva notifikácie o relevantných dopytoch od zákazníkov. Môže zhodnotiť či je zákazka zaujímavá, či ju vie v požadovanom čase realizovať a okamžite reagovať so svojou cenovou ponukou. 

Pre zákazníka má zas tú výhodu, že nemusí krvopotne oslovovať desať rôznych firiem a zisťovať či majú čas a koľko to bude stáť. Všetko vyrieši jediným dopytom. Potom si vyberá na základe ponuky a hodnotení, ktoré poskytovateľ dostal od ostatných zákazníkov. Wilio tak zrýchľuje a zefektívňuje dohodu o poskytnutí služby pre obe strany. 

zdroj: unsplash.com

Wilio je predovšetkým o službách od ľudí, ľudom. Samostatne fungujúci podnikatelia, firmy a živnostníci, môžu s jeho pomocou ponúkať svoje služby tým, ktorí ich práve potrebujú. Prináša k nám pravú zdieľanú ekonomiku.

Ako hovorí spoluzakladateľ Wilio František Duračinský: „Pomáhame profesionálom získavať zákazky a organizovať si prácu efektívnymi modernými prostriedkami. Vďaka tomu môžu tráviť viac svojho času práve tou časťou práce, na ktorej závisí ich živobytie“. Druhý spoluzakladateľ Martin Winkler dodáva: „Je jedno aké služby poskytujete. Aby váš biznis rástol, musíte okrem vynikajúcej služby potešiť zákazníkov aj ochotou a vynikajúcou komunikáciou. A zákazníci si zaslúžia aby im službu poskytol odborník, ktorému naozaj záleží na jeho práci.“ 

Aplikácia je zadarmo k stiahnutiu na Google Play aj na App store.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech