Ako stráviť slnečný víkend: Prinášame ti tie tipy, vďaka ktorým sa rozhodne nudiť nebudeš

  • Slovensko je krajinou, ktorá má čo ponúknuť
  • Na svoje si prídu vášniví turisti, no aj tí, ktorí uprednostňujú menšiu aktivitu
  • Ak ešte nemáš plány na víkend, inšpiruj sa
cestovanie
Unsplash/Stefan Stefancik. Martin Katler
  • Slovensko je krajinou, ktorá má čo ponúknuť
  • Na svoje si prídu vášniví turisti, no aj tí, ktorí uprednostňujú menšiu aktivitu
  • Ak ešte nemáš plány na víkend, inšpiruj sa

Po dlhých daždivých dňoch a silných búrkach nás konečne čaká slnečný víkend, ktorý by bolo smutné stráviť doma. Počasie počas dvoch najbližších dní bude ako stvorené na prechádzku v prírode, túru alebo návštevu rôznych atrakcií.

V tomto článku sme vybrali niekoľko miest, ktoré by si mal určite navštíviť. Ak tak neurobíš tento víkend, tento zoznam si ulož. Bol by totiž hriech na tieto miesta zabudnúť a počas leta ich nenavštíviť.

Vysoké Tatry

Nezačneme ničím iným než Vysokými Tatrami. Tie sú srdcovkou všetkých dobrodruhov a milovníkov pohybu. Práve vďaka svojej rôznorodosti si na svoje prídu všetci. Či už športovci alebo iba rekreační turisti.

Základnou prechádzkou všetkých turistov je jednoznačne Štrbské pleso. Na jeho brehu sa nachádza náučný chodník a v jeho blízkosti mnoho kvalitných reštaurácií a atrakcií, ktoré potešia nie len dospelých, ale aj deti.

Je však potrebné dávať pozor na to, že od 1. novembra 2021 do 14. júna 2022 platí zimná uzávera turistických chodníkov. Ako informuje oficiálny web Vysoké Tatry, v tomto čase sú uzavreté najmä vyššie položené chodníky, sedlá a štíty. Otvorené sú však všetky chodníky vedúce k vysokohorským chatám. Výnimkou je len Chata pod Rysmi.

Ak je teda pre teba Štrbské pleso nudné, určite sa vyber na jednu z otvorených chát. Ručíme ti za to, že lepšiu kapustnicu ako na Zamkovského chate si ešte nejedol. Po dlhej prechádzke však padne dobre aj kvalitne načapované pivo. 

vysoké tatry
zdroj: Unsplash/Lukas Bato

Hojdačky v prírode

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroje: Vysoké Tatry, Dukla destination, Kam na hory, Mikulas.sk, ZOO Kontakt

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá