Ako vyzerá deň najmocnejšieho muža planéty? Biden má chute ako 5-ročné dieťa

  • Americký prezident Joe Biden vrátil poriadok a stabilitu do Bieleho domu
  • Biden nemá problém s dodržiavaním nabitého plánu
  • Svoj deň začína cvičením, pracuje do 18. alebo 19. hodiny. Rodine dá vždy prednosť
  • Snaží sa stravovať zdravo, ale sladkému neodolá. Na čerstvý vzduch sa vytráca so svojimi psami
Biden psy
Flickr/ White House
  • Americký prezident Joe Biden vrátil poriadok a stabilitu do Bieleho domu
  • Biden nemá problém s dodržiavaním nabitého plánu
  • Svoj deň začína cvičením, pracuje do 18. alebo 19. hodiny. Rodine dá vždy prednosť
  • Snaží sa stravovať zdravo, ale sladkému neodolá. Na čerstvý vzduch sa vytráca so svojimi psami

Americký prezident Joe Biden vrátil poriadok a stabilitu do Bieleho domu, zhodujú sa jeho poradcovia. Nabitý program, ktorý má naplánovaný dopredu na celé hodiny až dni dodržiava bez problémov, uvádza denník Washington Post.

Kto je populárnejší? Joe Biden, alebo Vladimir Putin? Slováci prezradili, koho považujú za strategického partnera

Denník na základe siedmich anonymných zdrojov, ktorí pracujú alebo pracovali ako prezidentovi poradcovia tvrdí, že Bidenov typický deň pozostáva zo zvykov a dobre zažitej rutiny. Počas dňa si prezident neopustí sladkosti a prejavuje sa aj jeho túžba uniknúť z bubliny vo Washingtone a stretávať sa s ľuďmi.  Vždy si ale nájde čas na rodinných príslušníkov.

Biden ráno začína cvičením 

Prezident začína svoj deň cvičením, pri ktorom sa pravidelne stretáva s osobným trénerom. Cvičenie často zahŕňa silový tréning. Biden je známy aj svojou láskou k bicyklom, počas prezidentskej kampane 2020 sa na ňom pravidelne objavoval.

zdroj: Flickr/ White House

Súčasný prezident nie je na rozdiel od toho bývalého žiadny veľký televízny fanúšik. Pri cvičení si ale pustí ranné vysielanie televízie CNN alebo MSNBC. Nasleduje krátky prehľad spravodajstva takzvaný  „Bulletin“. Zahŕňa miestne aj celonárodné správy, prepisy z televízie, úvodníky a nadpisy z titulných správ toho dňa. Jeho asistenti často kladú väčší dôraz na príbehy z domovského štátu Delaware a rodnej Pennsylvánie.

Dodržiava Obamovu tradíciu, keď obeduje s Harris

Prezidentov pracovný deň sa začína o deviatej ráno, keď vstupuje do Oválnej pracovne. Zvyčajne so sebou nosí aj hnedú aktovku plnú dokumentov. Nasleduje prísne tajná aktualizácia spravodajských informácií, ktorú dostáva spolu s viceprezidentkou Kamalou Harris. Spravodajské informácie sa predávajú ústne alebo na zabezpečenom tablete, ktorý následne poverení pracovníci odnesú.

zdroj: Flickr/ White House

Biden sa snaží dodržiavať aj tradície, ktoré ustanovila ešte Obamova administratíva. Každý týždeň obeduje s viceprezidentkou, rovnako ako on kedysi ako viceprezident s prezidentom Obamom. Pri spoločnom obede s Harris im fototím Bieleho domu pripraví prezentáciu ich ciest a práce, aby tak mohli rozmýšľať o svojom týždni.

Tradíciu má aj obed s ministrom obrany Lloydom Austinom alebo ministrom zahraničia Antonym Blinkenom.

Ľahký obed, no sladkosti si neodpustí 

Biden preferuje ľahký obed, ktorý pozostáva z polievky a šalátu, zvyčajne s grilovaným kuracím mäsom. Obed je doplnený žltou malinovkou Gatorade a nízkokalorickými sušienkami.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Zdroj: Washington Post

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK