Ako zarobiť za 4 dni 85 000 dolárov? Trollujte.

  • Chcete niekoho nahnevať? Chcete sa pomstiť? Alebo ste proste len človek, ktorý sa vyžíva v utrpení druhých? Určite budete milovať shipyourenemiesglitter.com.
image_1422137162.png
  • Chcete niekoho nahnevať? Chcete sa pomstiť? Alebo ste proste len človek, ktorý sa vyžíva v utrpení druhých? Určite budete milovať shipyourenemiesglitter.com.

 

Určite poznáte trblietky. Ten blýskavý sajrat, ktorý si tanečnice dávajú pod oči. A asi si viete predstaviť, ako ťažké je dostať tieto trblietky z čohokoľvek – z oblečenia, koberca, podlahy či ponožiek. Stačí použiť trocha fantázie, a máte pred sebou ideálny nástroj krvnej pomsty či real-life trollovania.

 Austrálčan Mathew Carpenter je takmer prototypom génia zla. Použil svoj superzloduchovský mozog, a vymyslel snáď to najškodoradostnejšie využitie trblietok. Zabalil ich do obálky, priložil list plný „vrúcnych slov“, a to všetko poslal na adresu svojho úhlavného nepriateľa. Len čo adresát list otvoril a vytiahol odkaz, blýskavý obsah sa vysypal všade – ale vážne úplne všade. A nedá sa dostať preč.

 

Lenže čo by to bol za génia, keby si tento nápad nechal pre seba. Len za 9,90 dolárov dal celému svetu možnosť „potešiť“ svojich nepriateľov, manželov, nechcených priateľov a svokier. Všetko to vystihuje skúsenosť jeden ženy, ktorá sa rozhodla odmeniť svojho vzorného manžela:

 „Kúpila som to svojmu manželovi. Otvoril to pred odchodom do práce, a dostalo sa mu to  úplne všade! Musel sa prezliecť, nestihol prísť do práce včas, a teraz ho možno vyhodia, LOL!“

 

 

 

Ale teraz niečo zaujímavé z biznis hľadiska.

Stránka existuje dohromady ani nie týždeň. Za ten čas o nej písali v časopisoch Time a Entrepreneur, na stránkach Usa Today, Mashable, spomenuli ju aj v Late Night Show Jimmiho Fallona, a kopci ďalších. Nazbierala viac ako 2,5 milióna návštevníkov za 4 dni, bola na Twitteri a Facebooku spomenutá viac ako 415 000 krát. A predaje sa vyšplhali na neuveriteľných 20 000 AUD – samozrejme stále rastie.

 Ale toto Matew nechcel. Mala to byť len malá zábavka. Srandička. A tak sa rozhodol stránky čím skôr zbaviť, a predať ju. To sa mu podarilo na aukcii, kde po viac ako 215 nahodeniach dostal 85 000 dolárov.

 Šialený nápad, raketový úspech, a neuveriteľný predaj – všetko len za 4 dni. Čo viac by si človek mohol priať?

Najnovšie videá

Trendové videá