Akon to myslí s vybudovaním Wakandy v Afrike smrteľne vážne. Marvelácke mesto za 6 miliárd sa začne stavať onedlho

  • Mesto má predstavovať reálnu verziu Wakandy, známej z Marvelovského trháku Black Panther
  • Akon uviedol, časť financií potrebných na realizovanie vízie zhromaždil prostredníctvom nemenovaných investorov
Akon Wakanda
Twitter/@Akon
  • Mesto má predstavovať reálnu verziu Wakandy, známej z Marvelovského trháku Black Panther
  • Akon uviedol, časť financií potrebných na realizovanie vízie zhromaždil prostredníctvom nemenovaných investorov

Senegal povolil americkému spevákovi so senegalskými koreňmi Akonovi, aby v krajine vybudoval vlastné mesto. Plány na Akon City spevák predstavil v roku 2018, podpis dohody potom oznámil na Twitteri. Senegalská vláda mu pre realitnú investíciu darovala vyše 800 hektárov pôdy, informovali sme ťa o tom už v januári. 

Podobu, akú má mať mesto, je naozaj futuristická. Má predstavovať reálnu verziu Wakandy, známej z Marvelovského trháku Black Panther.

Wakanda Marvel
zdroj: Youtube/Nebulous TO

V pondelok Akon, vlastným menom Aliaume Damala Badara Akon Thiam, informoval na sociálnej sieti Twitter, že stavebné práce by mohli začať už budúci rok. Akonove mesto by sa malo rozprestierať v parku Mbodiene, 100 kilometrov od Dakaru.

Vnímame Akonove mesto ako začiatok africkej budúcnosti,“ uviedol spevák na ceremónii, ktorej sa zúčastnil aj tamojší minister turizmu Alioune Sarr a ďalší príslušníci vlády, informovala o tom CNN.

Našou hlavnou myšlienkou je postaviť futuristické mesto, ktoré bude disponovať najmodernejšími technológiami, kryptomenami a taktiež ukáže, akoby mohla africká spoločnosť žiť v budúcnosti,“ dodal Akon.

Mesto, o ktorom sníva USA aj Európa

Podľa jeho oficiálnej webovej stránky, mesto bude vybavené solárnou energiou a mať špičkové zdravotnícke zariadenia, kancelárie, luxusné domy, nákupné centrá, mrakodrapy a ekologické turistické centrá.

Z kadiaľ však pochádza 6 miliard dolárov, ktoré chce spevák do projektu investovať? Akon podľa CNN uviedol, že časť financií potrebných na realizovanie vízie zhromaždil prostredníctvom nemenovaných investorov.

Svoju ideu idealistického mesta oznámil už v roku 2018, keď ju porovnal s fiktívnym technologicky vyspelým národom Wakandy stvárneným v Marvelovskom filme „Black Panther“.

Tipol by si si, ako by sa mala nazývať kryptomena pre Akon city? Spevák chce digitálnu menu nazvať opäť po sebe, Akoin. Ten by sa mal viazať na používanie telefónov.

V novembri 2019 spevák pre CNN uviedol, že kryptomena umožní Afričanom stať sa menej závislými od svojich vlád. Tvrdil, že Akoin umožní ľuďom mať kontrolu nad svojou vlastnou menou a dovolí im hospodáriť s peniazmi bez vonkajších zásahov zo strany vlády.

Akoin zatiaľ čelí kritike, pretože Senegal je stále krajina s nízkym príjmom a s malým prístupom k smartphonom alebo dátam. Podľa správy Pew Research Center z roku 2018 má prístup k smartfónu iba jedna tretina zo 16,2 milióna obyvateľov Senegalu.

Zdroj: Akon city

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK