Ďalší český startup získal financovanie v hodnote niekoľkých miliónov. Kde ostali tie slovenské?

  • Český startup zaujal prestížný fond
  • Získal investíciu série A v hodnote 8 miliónov dolárov
productboard11
TechCrunch
  • Český startup zaujal prestížný fond
  • Získal investíciu série A v hodnote 8 miliónov dolárov

Productboard je jeden z najhorúcejších českých startupov, ktorý momentálne rozvíril vody v centre inovačného diania v Silicon Valley. Vo financovaní série A sa mu podarilo zaujať jeden z najprestížnejších fondov rizikového kapitálu (VC fond) Kleiner Perkins a získať financovanie v hodnote 8 miliónov dolárov.

Čo vlastne Productboard robí?

Productboard je nástroj, ktorého úlohou je pomôcť produktovým manažérom a firmám pochopiť, čo zákazníci potrebujú a na základe toho priorizovať, akú časť produktu vyvinúť. Ponúka celkový prehľad o produkte, vytvára podrobný plán (roadmap), monitoruje progres, získava spätnú väzbu od členov tímu či zabezpečuje komunikáciu so zákazníkom. Za firmou stoja Hubert Palán ako CEO a Daniel Hejtl ako CTO, ktorý ju spolu založili.

Veria v úspech svojich investícií

Kleiner Perkins nie je fond, ktorý by hral druhé husle. Stačí sa pozrieť na ich portfólio, ktoré obsahuje viac ako 850 firiem. A nie sú to len také hocijaké firmy. Kleiner Perkins bol raným investorom vo firmách ako Spotify, DJI, AirBnB či Uber.

Zobraziť celú galériu (1)
zdroj: Productboard

A to sú len súčasné startupy, do ktorých investovali. Googlu v 1999 vypísali šek na 12,5 miliónov dolárov za 10 % podiel vo firme, v roku 2004 bola hodnota ich investície takmer 4 miliardy dolárov. Medzi ďalšie investície patrí aj Amazon. Podľa nás majú celkom čuch na dobré investície, čo ši myslíte vy?

A čo my?

Bratom Čechom sa darí výborne a my sa z ich úspechov tešíme. Tešili by sme sa rovnako alebo viac, keby sme mohli rovnaké správy písať o slovenských startupoch. Žiaľ, zatiaľ sme nezachytili žiadnu informáciu, že by sa našim startupom darilo obdobne.

zdroj: www.productboard.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK