Lidl chce do roku 2022 skončiť s predajom tabakových výrobkov

  • Supermarket Lidl v Holandsku chce ísť príkladom a plánuje stopnúť predaj cigariet
  • Dôvodom má byť klesajúci trend fajčenia cigariet
ciga
Lidl/Pexels
  • Supermarket Lidl v Holandsku chce ísť príkladom a plánuje stopnúť predaj cigariet
  • Dôvodom má byť klesajúci trend fajčenia cigariet

Už minulý rok niektoré drogérie v Holandsku celkom ukončili predaj tabakových výrobkov. Medzi potravinovými reťazcami je však tamojší Lidl priekopníkom. Nemecký maloobchodný reťazec Lidl začne v Holandsku postupne obmedzovať predaj cigariet a do roku 2022 ich z ponuky vyradí úplne. Na svojom webe uviedol, že sa ich predaj prestáva byť rentabilným.

Lidl predaj cigariet v uplynulých rokoch na všetkých pobočkách všemožnými spôsobmi sťažil. Od Roku 2017 sa nachádzajú, buď mimo úroveň očí, alebo sú schované za pohyblivou mrežou.

“Trend ide v Holandsku jednoznačne smerom k útlmu fajčenia a my to pozorujeme na kasách. Nechceme tomuto vývoju brániť, a tak je len logické nechať predaj cigariet dobehnúť,” píše sa vo firemnom prehlásení.

“Je to skvelé rozhodnutie, ktoré z celého srdca vítame. Ostatné reťazce by mali tento príklad nasledovať,” uviedol Floris Italianer zo združenia Alliance Netherlands Rookvrij, ktorej členovia tvoria viac ako 100 spolkov a organizácií, okrem iných aj holandská Spoločnosť proti rakovine. 

Začiatkom minulého roka prestali tabakové výrobky predávať aj holandské drogérie Kruidvat a Trekpleister. Medzi potravinovými reťazcami je však Lidl v Holandsku priekopníkom, napísal Der Spiegel.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech