Nový Volkswagen Touareg je konečne odhalený. Toto je najpokročilejší Volkswagen doteraz

  • Len pred pár hodinami prebehlo oficiálne odhalenie tretej generácie vlajkovej lode značky Volkswagen
  • Nový Touareg je väčší, praktickejší a výkonnejší
  • Podľa automobilky ide o najpokrokovejší model, aký kedy vypustili na trh
tur
facebook.com/VolkswagenSlovensko
  • Len pred pár hodinami prebehlo oficiálne odhalenie tretej generácie vlajkovej lode značky Volkswagen
  • Nový Touareg je väčší, praktickejší a výkonnejší
  • Podľa automobilky ide o najpokrokovejší model, aký kedy vypustili na trh

Po mesiacoch nekonečného čakania, ktoré nám automobilka skracovala odhaľovaním rôznych detailov, sme sa dnes dočkali oficiálneho predstavenia nového Volkswagenu Touareg. Ten svojim vzhľadom, technológiami a spracovaním neprináša len ďalšiu evolúciu, ale kompletnú revolúciu, ktorá posúva obľúbené SUV na dosah segmentu luxusných vozidiel.

Rovnako ako Audi Q7, Porsche Cayenne alebo Lamborghini Urus, aj nový Touareg vznikol na platforme MLB Evo, čo má za následok viac priestoru v kabíne a celkovo väčšie rozmery vozidla. Našťastie obrovský nárast zaznamenal aj kufor, ktorý teraz ponúka veľkolepých 810 litrov priestoru.

Z pohľadu techniky je zaujímavé, že aj keď je nový Touareg o niečo väčší, jeho váhu sa podarilo znížiť o úctyhodných 106 kilogramov. To vďaka novej platforme, ktorá je zo 48 % tvorená hliníkom a ďalších 52 % tvorí materiál, ktorý automobilka popisuje ako Hight-Tech oceľ.

Čo sa týka dizajnu, aj tu prebehla povšimnuteľná revolúcia. Napríklad predná maska dostala nový vzhľad, ktorý sa výrazne inšpiroval modelom Arteon, ktorý pripomínajú svetlomety prepojené s maskou. Nový dizajn dáva tomuto SUV vznešenejší vzhľad, vďaka ktorému dokonale vystupuje z rady rozrastajúcich sa SUV rodiny.

Už spomínané svetlomety však nie sú klasické LED svetlá. Ide totiž o špeciálny typ „matrix“ svetlometov, ktoré automobilka označuje za jedny z najprogresívnejších v obore. V Každom svetlomet sa tak nachádza 128 LED diód, ktoré môžu byť individuálne aktivované a automobilka odvážne prehlasuje, že svetlomety sú dostatočne výkonné, aby urobili z noci deň.

Na svoje si pri novom Touaregu prídu aj milovníci veľkých kolies. Už základný model sa bude totiž dodávať na 18-palcových diskoch, vrcholové verzie môžu dostať disky o veľkosti 21-palcov. Kapitolou samou o sebe je aj interiér, ktorému dominuje 12 palcový digitálny prístrojový štít alebo 15-palcový multimediálny systém.

Ak si fanúšikom moderných technológií, nový Touareg ťa opäť poteší. Ponúkne totiž snáď takmer všetko, od prepracovaného a osvedčeného pohonu všetkých kolies, až po systém nočného videnia.

Niektoré z týchto vychytáviek budú súčasťou príplatkového vybavenia, ktoré okrem iného ponúkne aj vzduchové odpruženie, masážne odvetrávané sedadlá, 4-zónovú klimatizáciu, 730 Wattový audio systém Dynaudio so 14-timi reproduktormi a najväčšou otváracou, panoramatickou strechou, akú kedy automobilka VW predstavila.

Čo sa týka motoru, na európske trhy príde Touareg s dvojicou preplňovaných 3.0 litrových naftových motorov V6 s výkonom 231 a 286 konských síl. Neskôr by al doraziť benzínový motor V6 s výkonom 340 koní. Na špičke ponuky bude umiestnený 4.0 litrový naftový motor V8 s výkonom 421 koní, ktorý zrejme ponúkne nevídanú porciu točivého momentu. V Číne bude vozidlo v ponuke aj s plug-in hybridnou jednotkou s výkonom 367 koní, ktorá neskôr dorazí aj na európske trhy.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech