Poznáme novinky z rekonštrukcie Jurkovičovej teplárne. Úchvatný dizajn a ešte vyšperkovanejší interiér

  • V rámci projektu Sky Park investor prisľúbil aj rekonštrukciu Národnej kultúrnej pamiatky, Jurkovičovej teplárne
  • Na dnešnej tlačovej konferencii boli predstavené novinky
  • Má tu vzniknúť priestor pre reštauráciu, galériu aj coworking
collage
Penta Real Estate
  • V rámci projektu Sky Park investor prisľúbil aj rekonštrukciu Národnej kultúrnej pamiatky, Jurkovičovej teplárne
  • Na dnešnej tlačovej konferencii boli predstavené novinky
  • Má tu vzniknúť priestor pre reštauráciu, galériu aj coworking

O tom, že v Bratislave vyrastie obrovský projekt Sky Park sa vie už niekoľko rokov. To, ako bude vyzerať po dokončení, si však zatiaľ dokáže predstaviť len málokto a ešte to chvíľu potrvá.

Nedávno investor Penta Real Estate poodhalil rúško tajomstva aj pri tých najvyššie položených bytoch rezidenčného komplexu a dnes vieme o Sky Parku opäť o niečo viac. Na tlačovej konferencii skupina predstavila novinky v projekte rekonštrukcie Národnej kultúrnej pamiatky, Jurkovičovej teplárne, ktorá je súčasťou projektu developera.

Coworking aj dobré jedlo

Tepláreň vyrástla na svojom mieste už v 40. rokoch minulého storočia pod taktovkou architekta, ktorý je legendou slovenskej architektúry, Dušana Jurčoviča. V roku 2008 bola vyhlásená za Národnú kultúrnu pamiatku a svojou jedinečnou fasádou pripomína priemyselný rozmach nášho hlavného mesta. Tento vzhľad chce investor zachovať.

Na prízemí bude návštevníkov vítať lobby kaviareň, ktorá bude prepojená s priestorom reštaurácie a auditóriom v zadnej časti budovy. Tu by sa mali konať výstavy a kultúrne akcie určené pre verejnosť, tak ako aj multifunkčný priestor na prvom podlaží, ktorú investor označil za ten najkrajší z budovy.

Na treťom poschodí vznikne priestor pre kreatívcov v podobe coworking centra vhodného pre architektov či startupy a na najvyššom poschodí budú vytvorené terasy. Projekt rekonštrukcie Jurkovičovej teplárne na moderný industriálny priestor by mal byť hotový už v roku 2020 spolu s troma dominantnými vežiakmi Sky Parku.

Za návrhom konceptu premeny kultúrnej pamiatky stojí ateliér M Studio na čele s architektom Martinom Paškom. Investícia, ktorú bude do tohto projektu potrebné vložiť predstavuje 11,5 milióna eur a Juraj Nevolník, výkonný riaditeľ Penta Real Estate pre Slovensko povedal, že v prípade teplárne nejde primárne o zárobkový projekt, ale stane sa jednou z dôležitých súčastí mixu funkcií, ktoré Sky Park má.

Celú tlačovú konferenciu si môžeš pozrieť vo videu pod článkom. Množstvo noviniek tu investor predstavil aj v prípade prvej kancelárskej veže, ktorá bude tvorená dvoma prepojenými budovami.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech