Aktualizované: Marian Kotleba si z Egypta priviezol syna na Slovensko, jeho exmanželka o ničom nevedela

  • Manželstvo Mariana Kotlebu sa oficiálne skončilo už minulý rok
  • Svojej exmanželke ale spôsobuje komplikácie naďalej
  • Z Egypta si totiž odviedol syna bez jej súhlasu
Marian Kotleba
Marian Kotleba, TASR/Pavol Zachar, reprofoto/Nový čas
  • Manželstvo Mariana Kotlebu sa oficiálne skončilo už minulý rok
  • Svojej exmanželke ale spôsobuje komplikácie naďalej
  • Z Egypta si totiž odviedol syna bez jej súhlasu

Manželstvo šéfa ĽSNS Mariana Kotlebu a jeho polovičky Frederiky sa ukončilo predčasne. Frederika totiž podala žiadosť o rozvod v roku 2019 a od minulého roku je pár definitívne rozvedený. Kotlebova exmanželka aktuálne žije s novým partnerom v Egypte, kde vychováva aj syna z prvého manželstva.

Exmanželka spočiatku nenamietala

Marian Kotleba svojej exmanželke spôsobuje vrásky aj po oficiálnom rozvode. Denník N totiž včera v noci informoval, že bývalá manželka Mariana Kotlebu Frederika uviedla, že jej exmanžel v Egypte zobral 5-ročného syna a späť ho už nevrátil.

Ako sama Frederika uvádza, Kotleba prišiel syna navštíviť po pol roku, konkrétne začiatkom apríla. Práve z dôvodu, že syn sa s otcom dlhšie nevidel, sa rozhodla Frederika pri žiadosti o spoločné stretnutie nenamietať.

Marián Kotleba
zdroj: TASR/ Jaroslav Novák

Až keď skončí škôlka..

Frederika pre Šarm prezradila, že všetko začalo, v momente keď poslanec nechcel chlapca vrátiť matke. „Keď Marian povedal, že Ľudko chce ísť na Slovensko, povedala som mu, že máme dohodu, že keď mu skončí škôlka, respektívne  po záverečnej skúške, čo je o mesiac. Povedala som mu, že si ho môže vziať aj na celé leto,“ uviedla pre Šarm a dodala, že exmanžel bol ku nej arogantný a nepríjemný.

Kotleba mal tiež dodať, že Frederika nebude rozhodovať o tom, či si syna vezme na Slovensko.

Spravila všetko, čo mohla

Prípad vraj nechce komentovať ani Slovenská diplomacia. „Vzhľadom na ochranu osobných údajov nemôžeme k tomuto prípadu poskytovať žiadne informácie,“ povedal Denníku N hovorca ministerstva zahraničných vecí Juraj Tomaga.

So situáciou tiež nevie pohnúť ani slovenský zastupiteľský úrad v Egypte. Frederika ale Denníku N prezradila, že situácia je skutočne naliehavou, nakoľko sa domnievala, že Kotleba by mal so synom odletieť v noci.

Jej predtuchy sa naplnili a exmanžel sa skutočne z Egypta vrátil po boku svojho syna. Informoval o tom denník Nový čas, ktorý ho zachytil na viedenskom letisku spolu s poslancom ĽSNS Petrom Krupom.

Podľa jej slov sa ona sama pokúsila spraviť všetko, čo bolo v jej silách a napriek tomu ich nikto nevedel zastaviť. Matka bude musieť pravdepodobne podať na Slovensku trestné oznámenie. Až následne jej zrejme môžu dieťa vrátiť príslušné orgány, informuje Denník N.

Marián Kotleba
zdroj: TASR/ Ján Krošlák

 Prípad nemožno nazvať únosom

Frederika mala tiež uviesť, že Kotleba si dieťa odniesol mimo všetkých dohôd. Situáciu jej opísal až syn, s ktorým sa jej podarilo náhodne spojiť. V tlefóne mal podľa Šarmu matke oznámiť, že odchádza na Slovensko nakoľko má letenku už dlho kúpenú.

Ďalej pre Denník N uviedla, že je zo situácie zúfalá a netuší, prečo sa Marian Kotleba pre podobný krok rozhodol. Frederika tiež vysvetľuje, že prípad nemožno nazvať únosom, nakoľko ide len o neoprávnené zobratie dieťaťa matke.

Sama totiž opisuje, že na území Egypta platia iné zákony aj to, že jednanie s tamojšími úradmi je komplikované. Situáciu jej komplikuje aj fakt, že Marian Kotleba odmieta zdvíhať telefón.

Autor videa: Nový čas

 

Zdroje: Denník N, Nový čas, Šarm

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech