AKTUÁLNE: 5 ľudí sa z Hronu podarilo vyslobodiť, 2 zmizli pod hladinou

  • Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby SR dostalo závažné hlásenie
  • Na miesto mieria RZP a RLP
Topiaca sa žena, záchranári
Ilustračné foto: Unsplash/Blake Cheek, TASR
  • Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby SR dostalo závažné hlásenie
  • Na miesto mieria RZP a RLP

Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby SR informuje na sociálnej sieti o vážnej situácii. „Na tiesňovú linku 155 sme prijali volanie o pomoc k viacerým topiacim sa ľuďom v rieke Hron. Na miesto smeruje ambulancia RZP a RLP.“

Piatim ľuďom sa podarilo dostať na breh, dvaja zmizli pod hladinou

Za akých okolností k incidentu došlo, zatiaľ nie je známe. 

Podľa informácií webu TVnoviny.sk volalo o pomoc celkovo sedem osôb, ktorých strhol silný prúd. Piatim z nich sa po príchode záchranárov na miesto už malo podariť vyškriabať z rozbúrenej vody. Dvaja ľudia sú však stále nezvestní.

Mladí ľudia vo veku 22 a 21 rokov zmizli pod hladinou, informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre Jana Šinková. Na mieste aktuálne zasahujú okrem policajtov, hasičov a záchranárov aj psovodi, ktorí prehľadávajú okolie rieky, píše TASR.

Stále nezvestní

Dve osoby, ktoré strhol prúd vody v rieke Hron pri Šarovciach v okrese Levice, sa záchranárom doteraz (20.10 hod.) nepodarilo nájsť. Pátracia akcia po dvoch nezvestných mužoch sa začala krátko pred 16.30 h, informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre Jana Šinková, píše TASR.

V lokalite sa začala pátracia akcia po nezvestných mužoch. Do pátrania sa zapojil psovod z oddelenia služobnej kynológie, špeciálna kynologická záchranná služba so psom určená na vyhľadávanie utopených a poriečne oddelenie Prezídia Policajného zboru Bratislava. Breh Hrona na člne prehľadávali aj členovia Hasičského a záchranného zboru. Všetky doterajšie pokusy nájsť nezvestné osoby boli neúspešné.

Zdroje: Facebook/Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby SR, TV Noviny, TASR

Najnovšie videá

Trendové videá