AKTUÁLNE: Boris Kollár mal v Bratislave vážnu dopravnú nehodu

BeFunky-collage-47
TASR/Martin Baumann

AKTUALIZÁCIA: Stav predsedu parlamentu Borisa Kollára (Sme rodina) je po sobotnej autonehode stabilizovaný. „Momentálne je na vstupných vyšetreniach na urgentnom príjme v Nemocnici sv. Michala. Je pri vedomí,“ povedal pre TASR hovorca ministerstva vnútra Petar Lazarov. Osobný ochranca šéfa parlamentu je podľa jeho slov zranený ľahko a vodič Úradu pre ochranu ústavných činiteľov taktiež absolvuje lekársku prehliadku. Presné príčiny, okolnosti, ako aj miera zavinenia nehody sú v súčasnosti predmetom objasňovania, informujú bratislavskí policajti na sociálnej sieti. „Požitie alkoholických nápojov bolo vykonanou dychovou skúškou u oboch vodičov vylúčené“ uviedli.

Boris Kollár mal vážnu dopravnú nedohu, oznámil to Igor Matovič na večernej tlačovej besede v Námestove. Je zranený on jeho ochrankár aj vodič. Povedal, že zo strany vodiča predsedu parlamentu neboli porušené dopravné predpisy.

Držíme týmto trom ľuďom palce, aby mali čo najmenšie dosahy na svoje zdravie,“ povedal Matovič

Kollárov auto išlo regulérne na zelenú a vrazilo do nich auto, ktoré malo mať červenú. Momentálne je zranený a leží v nemocnici,“ doplnil premiér.

Predseda parlamentu je pri vedomí

Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) je po dopravnej nehode pri vedomí. Informovala o tom riaditeľka odboru komunikácie s médiami a verejnosťou Národnej rady SR Michaela Jurcová.

Spolu s príslušníkom úradu pre ochranu ústavných činiteľov bol prevezený do Nemocnice sv. Michala v Bratislave na ďalšie vyšetrenia.

Parlamentní kolegovia želajú B. Kollárovi skoré uzdravenie

Predsedovi Národnej rady (NR) SR Borisovi Kollárovi (Sme rodina) želajú jeho parlamentní kolegovia skoré uzdravenie. Podpredsedovia snemovne Juraj Šeliga (Za ľudí) a Milan Laurenčík (SaS), a tiež predseda poslaneckého klubu OĽANO Michal Šipoš veria, že všetci účastníci nehody budú v poriadku. Pripomenuli tiež dôležitosť bezpečnosti na cestách.

Veríme, že rozsah zranení bude čo najmenší a prajeme jemu aj ostaným zraneným čo najskoršie uzdravenie a veľa síl,“ uviedol pre TASR Šipoš. Doplnil, že aj v týchto neľahkých časoch, keď Slovensko bojuje s ochorením COVID-19, je potrebné dávať si pozor na svoje zdravie i na cestách.

Verím, že všetci účastníci tejto dopravnej nehody budú v poriadku a vyzdravejú sa. Podľa mojich informácií sú stabilizovaní. Pánovi predsedovi Kollárovi aj jeho ochranke prajem skoré uzdravenie,“ povedal Šeliga s tým, že aj táto situácia všetkým pripomína, že je potrebné dávať si na cestách pozor a byť opatrní.

Držíme predsedovi NR SR palce a prajeme mu skoré uzdravenie. Veríme, že okrem neho bude v poriadku aj jeho ochrankár a vodič,“ reagoval Laurenčík.

Skoré uzdravenie Kollárovi želá aj expremiér Peter Pellegrini (Hlas-SD) „S veľkým znepokojením som prijal informáciu o autonehode predsedu parlamentu Borisa Kollára. Žijeme hektické časy, uponáhľané a nervózne ktoré sa prenášajú do nášho profesionálneho výkonu. Želám svojmu parlamentnému kolegovi a jeho spolupracovníkom skoré uzdravenie,“ uviedol.

Prezidentka sa o Kollárov zdravotný stav zaujíma

Prezidentka SR Zuzana Čaputová bola informovaná o sobotnej dopravnej nehode predsedu parlamentu Borisa Kollára (Sme rodina) a zaujímala sa o jeho zdravotný stav. TASR o tom informoval hovorca hlavy štátu Martin Strižinec.

Prezidentka Zuzana Čaputová bola informovaná o dnešnej vážnej dopravnej nehode predsedu NR SR Borisa Kollára a zaujímala sa o jeho zdravotný stav. Jemu, ako aj jeho vodičovi a členovi jeho ochranky prezidentka želá skoré uzdravenie,“ uviedol Strižinec.

zdroj: TASR/Dano Veselský

Predseda parlamentu Boris Kollár mal v sobotu vážnu autonehodu v Bratislave. Je v nemocnici a je pri vedomí. Aktuálne ho podrobujú sérii vyšetrení, rozsah zranení zatiaľ známy nie je.

Predseda NR SR Boris Kollár bol účastníkom dopravnej nehody. Spolu so šoférom, príslušníkom Úradu na ochranu ústavných činiteľov, boli prevezení do nemocnice na ďalšie vyšetrenia. Predseda parlamentu je pri vedomí. Momentálne sa podrobuje lekárskemu vyšetreniu, rozsah zranení nie je zatiaľ známy,“ uviedla pre TASR jeho hovorkyňa Michaela Jurcová s tým, že v tejto chvíli nebudú poskytovať bližšie informácie.

Správu budeme aktualizovať.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech