Aktuálne: Bratislava má oddnes spojenie s chorvátskym Splitom. Let trvá len chvíľu

  • Z Letiska M. R. Štefánika v slovenskej metropole je tak možné opäť lietať do Chorvátska po ôsmich rokoch
  • Let bude trvať 1,5 hodiny
split
Unsplash.com/Johan van Wambe, Spencer Davis
  • Z Letiska M. R. Štefánika v slovenskej metropole je tak možné opäť lietať do Chorvátska po ôsmich rokoch
  • Let bude trvať 1,5 hodiny

Bratislava má od dnešného dňa,  nedele 19. júla letecké spojenie s chorvátskym Splitom, informovala o tom popoludní agentúra SITA.

Pravidelnú linku začala prevádzkovať letecká spoločnosť AirExplore, lety bude počas letnej sezóny do septembra zabezpečovať dvakrát týždenne, okrem nedele aj v stredu.

Z Letiska M. R. Štefánika v slovenskej metropole je tak možné opäť lietať do Chorvátska po ôsmich rokoch. Leteckú dopravu medzi Bratislavou a krajinou pri Jadranskom mori naposledy prevádzkoval dopravca Danube Wings v roku 2012.

Hovorkyňa letiska M.R.Štefánika Veronika Ševčíková našej redakcii potvrdila, že let z Bratislavy do Splitu by nemal trvať dlhšie ako 1,5 hodiny.

Frekvencia letov do Splitu dvakrát v týždni je podľa hovorkyne bratislavského letiska Veroniky Ševčíkovej ideálna na predĺžený víkend pre Slovákov pri „slovenskom mori“, ako aj na týždňovú dovolenku či jedenásťdňový pobyt.

Split je vstupnou bránou pre dovolenky na Makarskej riviére v obľúbených letoviskách Makarska, Baška Voda, Omiš, Tučepi, Šibenik či Dubrovník, ale aj prístavným mestom, z ktorého vyrážajú trajekty na známe ostrovy Brač či Hvar.

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech