AKTUÁLNE: Bývaš v Bratislave? Mesto rozširuje možnosť zapísať sa ako náhradník na očkovanie pre túto skupinu ľudí

  • Najnovšie sa ako náhradníci na očkovanie môžu zaregistrovať aj ľudia s chronickými chorobami
  • Ide o očkovanie vakcínou AstraZeneca
  • Registrácia je možná len pre obyvateľov Bratislavského kraja
Vakcína
TASR/Jung Yeon-je /Pool Photo via AP
  • Najnovšie sa ako náhradníci na očkovanie môžu zaregistrovať aj ľudia s chronickými chorobami
  • Ide o očkovanie vakcínou AstraZeneca
  • Registrácia je možná len pre obyvateľov Bratislavského kraja

Bratislava spúšťa registráciu na očkovanie aj pre ďalšie skupinu. Najnovšie sa ako náhradníci môžu zaregistrovať aj ľudia s chronickými chorobami bez ohľadu na vek. Zaregistrovať sa ale môžu len obyvatelia Bratislavského kraja. Ide o očkovanie vakcínou AstraZeneca. Informoval o tom predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba. Prihásenie je možné cez tento odkaz: bit.ly/3faBs5v.

V prvom rade je výborné, že o očkovanie je taký veľký záujem. Ten však prevyšuje počet vakcín, a preto ich musíme deliť spravodlivo. V Bratislavskom kraji podľa nás nastal čas, kedy by sme mali registráciu otvárať pre ďalšie skupiny. Náš náhradnícky formulár sme preto rozšírili o pacientov s chronickými chorobami bez ohľadu na vek, nemusia byť ani držiteľmi ŤZP. S registráciou sa nemusíte ponáhľať, pretože na čase nezáleží, budeme vás volať podľa kombinácie zdravotného stavu a veku,“ informoval prostredníctvom sociálnej siete bratislavský župan Juraj Droba. 

OTVÁRAME REGISTRÁCIU NÁHRADNÍKOV PRE ĎALŠIE DIAGNÓZY. BEZ OHĽADU NA VEK.V prvom rade je výborné, že o očkovanie je taký…

Posted by Juraj Droba on Tuesday, April 6, 2021

Celý proces očkovania od prihlásenia až po druhú vakcínu by mal byť dôstojný, príjemný a najmä férový. Už sme dosť traumatizovaní samotnou pandémiou, buďme k sebe ohľaduplní a držme si palce aj navzájom. U mňa máte dve istoty: 1) zamestnanci župy už 12 mesiacov podávajú maximálny výkon a 2) som županom 650 tisíc ľudí z Bratislavy a okresov Malacky, Pezinok a Senec a jednou z mojich hlavných úloh v tejto dobe je ochrániť vaše zdravie a život,“ uzavrel Droba. 

Preukaz ŤZP nie je podmienkou, treba však zdravotné postihnutie vydokladovať iným potvrdením. „Na očkovanie si so sebou prineste preukaz ŤZP alebo lekársky posudok,“ píše sa na oficiálnej stránke. 

Bratislavský kraj však upozorňuje, že registrácia je možná len do zoznamu náhradníkov. „Tento systém slúži na registráciu do zoznamu náhradníkov, ktorý Bratislavský samosprávny kraj využije v prípade, že sa na očkovací termín nedostavia všetci prihlásení uchádzači, ktorí sa zaregistrovali cez internetovú stránku vakcinacia.nczisk.sk.

Náhradník má povinnosti 

Byť náhradníkom si vyžadauje flexibilitu, do očkovacieho centra sa musíš dostaviť krátko po telefonáte. „V prípade, že bude voľný termín na očkovanie zo zoznamu náhradníkov, musí byť zaregistrovaná osoba pripravená bezodkladne sa dostaviť do veľkokapacitného očkovacieho centra v Bratislave (Národný futbalový štadión, ul. Viktora Tegelhoffa 4) spravidla do 60-90 minút od prijatia telefonátu a následnom potvrdení záujemcom.

I keď sa na oficiálnej stránke píše, že registrácia je možná len pre obyvateľov Bratislavského kraja, Juraj Droba informoval, že zaregistrovať sa môžu aj ľudia, ktorí žijú v Bratislave ako nájomníci. „Za obyvateľa BSK sa považuje človek, ktorý tu má trvalé alebo prechodné bydlisko alebo stačí, keď tu býva bez týchto náležitostí (prípadne by stačila nájomná zmluva?),“ znela otázka v komentári pod príspevkom. Juraj Droba potvrdil, že registrácia je možná aj v takomto prípade. 

Zdroj: Facebook/Juraj Droba

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech