AKTUÁLNE: Do Chorvátska bude celé leto premávať priamy vlak z Bratislavy, lístok stojí pár eur

  • Spoločnosť RegioJet bude od júna až do septembra prevádzkovať vlakový spoj do Chorvátska
  • Vlak svoju cestu začína v Prahe a končí v meste Rijeka, odkiaľ sa autobusom dostaneš do letoviska
Chorvátsko, vlak
  • Spoločnosť RegioJet bude od júna až do septembra prevádzkovať vlakový spoj do Chorvátska
  • Vlak svoju cestu začína v Prahe a končí v meste Rijeka, odkiaľ sa autobusom dostaneš do letoviska

Spoločnosť RegioJet bude v letnej sezóne prevádzkovať vlakové spojenie do chorvátskej Rijeky pri Jadranskom mori od 30. júna do 26. septembra trikrát v týždni. Vlaky pôjdu z Prahy cez Pardubice, Brno, Břeclav, Bratislavu a slovinskú Ľubľanu v utorok, piatok a nedeľu, na cestu späť z Rijeky sa vydajú v stredu, sobotu a pondelok. Informoval o tom v piatok dopravca s tým, že vlak bude premávať ako nočný spoj s dvanástimi vozňami a s kapacitou 560 miest.

Cena za lístok bude tiež priaznivá a typická pre RegioJet. Sedadlo bude stáť 22 eur, lôžko 30 eur. V cene je štandardný servis, aký ponúka RegioJet vo všetkých svojich vlakoch, teda káva, voda a malé raňajky. RegioJet začne s predajom cestovných lístkov na vlakové spojenia do Chorvátska 9. júna.

Nočný vlak

Cesta vlakom medzi Prahou a Rijekou má podľa plánu trvať približne 14 hodín 40 minút. Z Prahy bude odchádzať o 17:20, z Bratislavy predbežne o 21:15 a do Rijeky by mal prísť okolo 8:00, opačne pôjde z Rijeky o 18:00 s plánovaným príchodom do Prahy o 8:42.

Cestujúci budú mať v Rijeke k dispozícii nadväzujúce autobusové spoje do takmer tridsiatich destinácií na chorvátskom pobreží Jadranského mora, napríklad, Opatija, Pula, Rovinj, Poreč, Crikvenica, Zadar, Biograd, Omiš, Makarska, Gradac, Šibenik Primošte, Trogir či Split. 

Čo potrebuješ na cestovanie

Občania desiatich členských štátov Európskej únie, vrátane Slovenska, už nebudú musieť pre dobrú epidemiologickú situáciu preukazovať v Chorvátsku dôvod vstupu do krajiny. Budú môcť prísť za rovnakých podmienok ako pred vypuknutím pandémie koronavírusu. Stále však bude potrebné dodržiavať všeobecné a špecifické odporúčania chorvátskeho ústavu verejného zdravia.

Chorvátska vláda rozhodla o úplnom otvorení hraníc krajiny desiatim členským štátom EÚ, popri Slovensku sa to týka aj Českej republiky, Maďarska, Poľska, Rakúska, Nemecka, Estónska, Lotyšska, Litvy a Slovinska.

Horšie je to s návratom na Slovensko. Do Chorvátska, ale aj Slovinska, cez ktoré vlak prechádza, môžu ísť Slováci bez potreby testu či karantény na 48 hodín. Ak sa chceš zdržať dlhšie, budeš si musieť vybaviť negatívny test na koronavírus, alebo absolvovať 14-dňovú karanténu doma, alebo v štátnom zariadení.

Zdroje: SITA, RegioJet

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK