Gergely Sárközi, hľadaný pre vraždu Tibora Szűcsa, sa prihlásil na polícii

  • Hľadaný Gergely Sárközi sa prišiel prihlásiť na políciu v Győri
  • Spolu s ďalšími dvoma mužmi je obvinený z úkladnej vraždy Tibora Szűcsa
Gergely Sárközi je jedným z obvinených v súvislosti s úkladnou vraždou podnikateľa Tibora Szűcsa.
Gergely Sárközi je jedným z obvinených v súvislosti s úkladnou vraždou podnikateľa Tibora Szűcsa, Polícia SR
  • Hľadaný Gergely Sárközi sa prišiel prihlásiť na políciu v Győri
  • Spolu s ďalšími dvoma mužmi je obvinený z úkladnej vraždy Tibora Szűcsa

Gergely Sárközi, hľadaný pre vraždu Tibora Szűcsa, sa v piatok ráno sa prihlásil na polícii v maďarskom Győri. Informuje o tom maďarský portál Magyar Nemzet. Občan Maďarska bol v pátraní polície od minulého štvrtka.

 

Gergely Sárközi je jeden z troch mužov, ktorý sa podľa o obvinenia podieľal na úkladnej vražde podnikateľa Tibora Szűcsa z Číčova.

Podľa uznesenia o vznesení obvinenia to mal byť práve Sárközi, ktorý v kufri Peugeot 307 previezol telo zavraždeného Tibora Szűcsa zabalené v potravinárskej fólii.

Aktuálne ho podľa portálu vypočúvajú policajti.

Gergely Sárközi je jedným s obvinených v súvislosti s úkladnou vraždou podnikateľa.
zdroj: Polícia SR: Gergely Sárközi je jedným z obvinených v súvislosti s úkladnou vraždou podnikateľa.

Telo podnikateľa vykopali v Maďarsku

Podnikateľa Tibora Szűcsa zavraždili ešte 2. mája 2023 v Trávniku. Z vraždy policajti neskôr obvinili troch mužov: Erika Kollára, Ladislava Szalaia prezývaného BOXI a už spomínaného Gergelyho Sárköziho prezývaného GERI.

Slovenského podnikateľa zabili začiatkom mája a jeho telo pochovali v Maďarsku. Traja mužovi komplici už boli zatknutí, no Sárközi bol stále na úteku.

Tibor Szűcs bol nezvestný 2. mája 2023 a jeho auto našli neskôr zhorené do tla v Maďarsku.
zdroj: Polícia SR, Reprofoto: FB/Občianska stráž SR Tibor Szűcs bol nezvestný 2. mája 2023 a jeho auto našli neskôr zhorené do tla v Maďarsku.

Tibor Szűcs bol takmer viac ako dva týždne nezvestný. Jeho luxusné Audi našli zhorené do tla neďaleko obce Pápa v Maďarsku.  

Podľa vyšetrovateľa NAKA to mal byť Erik Kollár spolu s Ladislavom Szalaiom, ktorí Tibora zavraždili. „Obaja obvinení spoločným presne nezisteným konaním usmrtili poškodeného Tibora Szűcsa, viacerými tupým údermi neznámym predmetnom do oblasti hlavy z ľavej strany, čím mu spôsobili podľa predbežnej pitevnej správy viacnásobné rozlomenie mozgovej a tvárovej časti lebky na kúsky, zlomeninu nosovej kosti, otvorené poranenie mozgu, rozdrvenie mozgovej tkaniny, zranenia nezlučiteľné so životom,“ píše sa v uznesení o vznesení obvinenia vyšetrovateľa NAKA.

Telo muža s rozdrvenou lebkou potom zabalili do igelitovej potravinárskej fólie a naložili ho do jeho Audi Q7. Mal to byť práve Ladislav Szalai, ktorý potom podľa policajtov autom s nebohým Szűcsom 2. mája 2023, krátko po 21. hodine odišiel.

Telo Tibora Szűcsa potom preložili z Audi do auta Gergelyho Sárkőziho. Obe autá potom pred druhou hodinou v noci 3. mája 2023 prešli maďarskú hranicu a išli po diaľnici smerom na Győr a potom na obec Pápa.

Podľa výsledkov vyšetrovania Gergely Sárközi so zavraždeným Tiborom Szűcsom v kufri zastavil na jednej z maďarských čerpacích staníc, aby natankoval do čiernej plastovej bandasky naftu. Ladislav Szalai potom odviezol Szűcsovo Audi Q7 pri obec Pápa a približne 06.00 hod dňa 3. 5. 2023 v trávnatom poraste podpálil auto zapálil.

Policajti zistili, že Gergely Sárközi ešte v noci odviezol telo Tibora Szűcsa zabalené vo fólii do lesného porastu pri dedinke Pápakovácsi, kde ho len tak vyhodil a odišiel. O dva dni neskôr ho podľa výsledkov vyšetrovania Ladislav Szalai išiel sám zakopať. 

Keď sa maďarskí policajti spojili našimi príslušníkmi NAKA, podarilo sa nájsť aj telo Tibora Szűcsa. To vykopali z ilegálneho hrobu v Maďarsku.  

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá