Gigafabriky zo Slovenska sú na stole, InoBat Auto oznámil investíciu 10 miliónov eur

  • Amara Raja a InoBat oznámili investičnú dohodu, na stole je aj výstavba gigafabrík
  • V pláne je spoločný rozvoj výskumno-vývojových praktík, ale aj prienik na nové trhy
inobat
LI/InoBat Aut, YT/InoBat Aut
  • Amara Raja a InoBat oznámili investičnú dohodu, na stole je aj výstavba gigafabrík
  • V pláne je spoločný rozvoj výskumno-vývojových praktík, ale aj prienik na nové trhy

InoBat v súčasnosti vyvíja výskumné a vývojové centrum batérií a výrobnú linku vo Voderadoch.

Za firmou stojí konzorcium partnerov, vrátane energetickej spoločnosti ČEZ či globálneho ťažobného giganta Rio Tinto, ktorí do spoločnosti investovali značné zdroje. Už nejaký čas sa rozprávalo o expanzii v rámci Európy aj sveta.

To sa už onedlho môže stať skutočnosťou – ďalší svetový partner investične vstupuje do InoBat Auto. Amara Raja Batteries Limited, popredný indický výrobca priemyselných a automobilových batérií, oznámil strategickú investíciu do slovenskej firmy.

Ako uvádza tlačová správa, spolupráca bude v úvode zameraná na spoločný rozvoj výskumno-vývojových praktík. Dlhodobý plán však zahŕňa aj prienik InoBat technológie i na nové, zahraničné trhy.

Pre Amara Raja navyše ide o významný míľnik v stratégii Energia a Mobilita, v rámci ktorej sa spoločnosť zaviazala dodávať na trh zelené technológie. Výška investície je podľa indických webových stránok 10 miliónov eur.

Logo

„S nadšením oznamujeme, že sme uzavreli investičnú dohodu so spoločnosťou InoBat. Vo svojej krátkej histórii InoBat preukázal spôsobilosť vyvíjať skutočne inovatívne technológie v sektore e-mobility,“ hovorí Vikram Gourineni, výkonný riaditeľ Amara Raja Batteries.

„Veríme, že toto spojenie dá Amare Raja záchytný bod na prekvitajúcom európskom trhu. Spojenie umožní technológiám InoBat preniknúť na trhy, na ktorých je už naša spoločnosť aktívna a urýchliť vývoj e-mobility v Indii,“ dodal.

CEO InoBat Auto Marián Boček považuje tento krok ako strategicky významný, a to najmä vo vzťahu k plánovanej výstavbe gigafabrík na území Európy i globálne.

„Spolupráca vedúcich spoločností na trhu je kľúčom k rozvoju e-mobility na celom svete, vrátane nových rastúcich trhov. Takisto vidíme veľký potenciál v budúcej expanzii nášho prístupu ‚cradle-to-cradle’. Sme hrdí na to, že budeme spolupracovať s Amara Raja, je to rodinná firma s dlhou históriou. Dáva nám to motiváciu prinášať na trh kvalitné a dostupné riešenia, a budovať tak skutočne udržateľnú budúcnosť,“ vysvetľuje Marián Boček.

O spoločnosti Amara Raja Batteries

Amara Raja Batteries Limited, verejne obchodovaná firma na burze, podniká v oblasti energetiky a mobility. Je jedným z najväčších výrobcov produktov na skladovanie energie pre priemyselné aj automobilové aplikácie na indickom trhu.

V Indii je Amara Raja preferovaným dodávateľom pre veľkých poskytovateľov telekomunikačných služieb, výrobcov telekomunikačných zariadení, sektor UPS (OEM & Replacement), indické železnice, v energetike, no aj v segmente ropy a plynu.

Priemyselné batérie Amara Raja zahŕňajú značky PowerStack®, AmaronVolt® a Quanta®. Spoločnosť je popredným výrobcom automobilových batérií pod značkami Amaron® a PowerzoneTM, ktoré sú distribuované prostredníctvom veľkej siete predajní a služieb v celej Indii.

Spoločnosť dodáva automobilové batérie v rámci OEM spoločnostiam Ashok Leyland, Ford India, Honda, Hyundai, Mahindra & Mahindra, Maruti Suzuki a Tata Motors. Priemyselné a automobilové batérie spoločnosti sa vyvážajú do krajín na okraji Indického oceánu.

Zdroj: TS InoBat

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie