Heger nevylúčil odvolanie Matoviča. Všetky scenáre sú v hre, tvrdí

  • Cieľom Hegera je, aby koalícia dovládla do konca volebného obdobia
Heger, Matovič
SITA/Branislav Bibel
  • Cieľom Hegera je, aby koalícia dovládla do konca volebného obdobia

Denník SME informuje o tom, že premiér Eduard Heger nevylučuje odvolanie ministra financií Igora Matoviča. Heger potvrdil, že v hre sú všetky scenáre. 

„Som premiér štvorkoalície OĽaNO, SaS, Sme rodina a Za ľudí. Mojím cieľom je, aby táto koalícia dovládla do konca volebného obdobia,“ uviedol Heger.

Minister hospodárstva a predseda strany Sloboda a Solidarita Richard Sulík po rokovaní vlády oznámil, že poveril generálneho manažéra strany, aby na 6. júla zvolal mimoriadnu a rozšírenú republikovú radu, rozšírenú o poslancov a ministrov. Cieľom stretnutia je rozhodnúť o postoji strany SaS v súčasnej koaličnej kríze.

Vládne hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti tiež plánuje zvolať mimoriadne predsedníctvo. Vyhlásil to po rokovaní vlády minister financií SR a líder hnutia Igor Matovič s tým, že situácia je v koalícii vážna.

„Nedá sa takto ďalej fungovať, že vám koaličný partner sabotuje, blokuje rozhodnutia tým, že nechodí na koaličné rady,“ povedal. Ako ďalej objasnil, musia sa rozhodnúť ako ďalej. Chcú, aby to bolo rozhodnutie spoločné. Informovala o tom agentúra SITA. 

SaS zvoláva republikovú radu

Minister hospodárstva a predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík zvoláva na 6. júla mimoriadnu a rozšírenú republikovú radu s cieľom rozhodnúť o postoji strany SaS v súčasnej koaličnej kríze.

Nechcem prijať žiadne zbrklé rozhodnutia, ale zároveň si nevieme predstaviť len tak vrátiť sa späť na koaličnú radu a tváriť sa, že sa nič nestalo. Preto som poveril generálneho manažéra strany SaS, aby na 6. júla zvolal mimoriadnu a rozšírenú republikovú radu, rozšírenú o poslancov a ministrov. Tam si spolu sadneme a poradíme a prijme ďalšie rozhodnutie, či postup, alebo naše podmienky,“ povedal minister na tlačovej besede.

Sulík spomenul aj nedávne schválenie prorodinného balíka v parlamente, ako aj obvinenia o dohodách SaS počas hlasovania.

„Udialo sa mnoho vecí, boli sme svedkami hrubého porušenia legislatívneho procesu, takisto opakovaného porušenia koaličnej zmluvy. Boli sme aj terčmi rôznych útokov, rôznych klamstiev, jednoducho nemá zmysel sa tváriť, že problémy v koalícií nie sú. Myslím si, že situácia v koalícii je vážna, najmä po udalostiach z posledných týždňov,“ dodal.

OĽaNO tiež zvolá predsedníctvo

Vládne hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) tiež plánuje zvolať mimoriadne predsedníctvo. Vyhlásil to po rokovaní vlády minister financií SR a líder hnutia Igor Matovič s tým, že situácia je v koalícii vážna.

„Nedá sa takto ďalej fungovať, že vám koaličný partner sabotuje, blokuje rozhodnutia tým, že nechodí na koaličné rady,“ povedal. Ako ďalej objasnil, musia sa rozhodnúť ako ďalej. Chcú, aby to bolo rozhodnutie spoločné.

Minister hospodárstva a predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík po rokovaní vlády oznámil, že poveril generálneho manažéra strany, aby na 6. júla zvolal mimoriadnu a rozšírenú republikovú radu, rozšírenú o poslancov a ministrov. Cieľom stretnutia je rozhodnúť o postoji strany SaS v súčasnej koaličnej kríze.

Zdroje: SME, SITA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá