AKTUÁLNE: Herák obvinený zo zneužívania detí už viac nie je poslancom. Včera sa vzdal mandátu

  • Ján Herák už nie je poslancom NR SR
  • Včera sa vzdal poslaneckého mandátu
  • V NR SR má Heráka nahradiť Sebastián Kozarec
Ján Herák
TASR/Martin Baumann
  • Ján Herák už nie je poslancom NR SR
  • Včera sa vzdal poslaneckého mandátu
  • V NR SR má Heráka nahradiť Sebastián Kozarec

Ján Herák avizoval, že sa poslaneckého mandátu vzdá až k 30. júnu 2021. TASR priniesla informáciu, že Ján Herák už od včerajšieho dňa nie je poslancom Národnej rady (NR) SR.

Pre TASR to potvrdila predsedníčka Mandátového a imunitného výboru NR SR Anna Andrejuvová (OĽaNO). Herák podľa jej slov doručil rozhodnutie o vzdaní sa mandátu v pondelok, a tým mu mandát zanikol. Do NR SR má po Herákovom odchode nastúpiť nastúpiť Sebastián Kozarec.

Herák vinu popiera

Herák v súčasnosti čelí obvineniu zo zneužitia maloletej osoby. K zneužitiu malo dôjsť počas letného tábora, ktorý Herák organizoval. V súčasnosti polícia obnovila aj prípad z roku 2018 – Herák v tom čase čelil trestnému stíhaniu za sexuálne zneužitie 16-ročného dievčaťa.

AKTUÁLNE: Poslanec Herák obvinený zo zneužívania detí už nie je členom klubu OĽaNO

Po medializovaní prvého obvinenia si Ján Herák pozastavil členstvo v klube OĽANO. 28. mája 2021 sa už Herák členstva v klube OĽANO oficiálne vzdal. 

Poslanec NRSR Ján Herák od 28. 5. 2021 oficiálne nie je členom poslaneckého klubu OĽANO. Od tohto dátumu pôsobí v NR SR ako nezaradený poslanec, uviedol vtedy hovorca hnutia OĽANO Matúš Bystriansky.

Vzdaním sa mandátu chce Herák podľa vlastných slov chrániť rodinu, obvinenia odmieta. 

Zdroje: TASR, SITA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie