AKTUÁLNE: Jankovská sa priznala a ďalej spolupracuje, vypovedá ku korupcii sudcov

  • Dočkáme sa od Jankovskej konečne odhalenia nejakých nových mien?
  • Aktuálne totiž vypovedá na NAKA v Nitre
20200921_vazba_1jankovska728837
  • Dočkáme sa od Jankovskej konečne odhalenia nejakých nových mien?
  • Aktuálne totiž vypovedá na NAKA v Nitre

Ako informuje agentúra SITA, bývalá štátna tajomníčka Monika Jankovská práve vypovedá ku korupcii sudcov. Výsluch sa podľa portálu TV Markíza tvnoviny.sk týka akcie Víchrica, pri ktorej zadržali známeho podnikateľa a milionára Zoroslava K. aj piatich sudcov.

Bývalá štátna tajomníčka Monika J. vypovedá na Národnej kriminálnej agentúre (NAKA) v Nitre. Ako ďalej informuje portál televízie Markíza tvnoviny.sk, výsluch sa týka akcie Víchrica, pri ktorej zadržali známeho podnikateľa a milionára Zoroslava K. aj piatich sudcov.

Monika Jankovská
zdroj: TASR/Dano Veselský

Monika J. podľa portálu rozsiahlo vypovedá o svojom podiele viny a aj o korupcii sudcov. Portál tiež pripomína, že už predtým si obvinená na Úrade špeciálnej prokuratúry dohodla stretnutie a strávila tam deväť hodín.

Priznanie a spoluprácu si pritom podľa tvnoviny.sk mala Monika J. dohodnúť už pred niekoľkými mesiacmi. „Potom však z toho nič nebolo. Dorazila ju sprísnená trestná sadzba a ďalšie obvinenie v kauze trenčianskeho baru Fatima. Dokonca pre údajné nezákonnosti držala niekoľko dní hladovku,” dodáva portál s tým, že hladovku už Monika J. ukončila.

Zdroje: SITA, tvnoviny.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK