AKTUÁLNE: Jankovskú prepustili, v Trenčíne však na ňu čakajú kukláči pre kauzu Fatima

  • Monika Jankovská bola práve prepustená na slobodu
  • Po roku tak opúšťa brány väznice
jankovska (1)
TASR/Dano Veselský
  • Monika Jankovská bola práve prepustená na slobodu
  • Po roku tak opúšťa brány väznice

Portál TV Noviny práve informoval o tom, že Najvyšší súd SR rozhodol o prepustení Moniky Jankovskej na slobodu. Rovnako bol na slobodu prepustený aj exsudca krajského súdu v Bratislave Richard Molnár.

Jankovská tak po roku opúšťa brány väznice, kde bola od minuloročnej marcovej akcie Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) pod názvom Búrka. Do väzby bola vzatá kvôli prijimaniu úplatku a podplácaniu. 

Slobodu si ale dlho neužije. Pred nemocnicou pre obvinených v Trenčíne, kde sa nachádza, ju už čakajú kukláči pre obvinenia v kauze trenčianskeho baru Fatima. Nachádza sa tam aj vyšetrovateľ tejto kauzy Peter Juhás.

Akúkoľvek trestnú činnosť najprv odmietala. Ešte predtým, ako sa dostala do väzby, poprela aj spojitosť s Marianom Kočnerom. Novinárom v tom čase tvrdila, že Kočnera nepozná a nekomunikovala s ním ani priamo, ani sprostredkovane. Po tom, ako začala s vyšetrovateľmi spolupracovať, komunikáciu s ním potvrdila. Naďalej však odmieta prijímanie úplatkov.

Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) prepustil Moniku Jankovskú na slobodu 16. februára. V prípade obvineného sudcu Richarda Molnára sudca zamietol jeho žiadosť o prepustenie z väzby a, naopak, väzbu predĺžil do 11. júna. Rozhodnutie však nebolo právoplatné. Prokurátorka Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Valéria Simonová voči nemu podala sťažnosť, informuje SITA.

Kto sa na Slovensku očkuje? V dátach je chaos, polovica očkovaných nebola ani v poradovníku

Jankovskú aj Molnára zadržali v marci 2020 v rámci akcie Búrka, ktorá bola zameraná na korupčnú trestnú činnosť sudcov. Odvtedy sú bývalá štátna tajomníčka a sudca stíhaní väzobne. Moniku museli 31. januára tohto roku eskortovať z banskobystrickej väznice do nemocnice. Dôvodom prevozu bolo nadmerné užitie liekov proti úzkosti.

Správu budeme aktualizovať.

Zdroje: TV Noviny, SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK