Na stretnutie s pápežom sa dostanú aj neočkovaní, stačí test alebo potvrdenie o prekonaní COVIDu

  • Na podujatiach bude platiť režim OTP
  • Okrem očkovaných budú môcť prísť aj ľudia s negatívnym testom či potvrdením o prekonaní ochorenia
AKTUALNE, AKTUALNA SPRAVA, DOMOV STARTITUP
  • Na podujatiach bude platiť režim OTP
  • Okrem očkovaných budú môcť prísť aj ľudia s negatívnym testom či potvrdením o prekonaní ochorenia

Podľa pôvodných pokynov sa s pápežom mali stretnúť len ľudia, ktorí majú za sebou očkovanie. Aktuálne však Konferencia biskupov Slovenska informovala, že verejné podujatia návštevy Svätého Otca (Prešov, Košice a Šaštín) budú dostupné aj pre ľuďom v režime OTP. Nutné bude zaregistrovať sa na stránke navstevapapeza.sk. Registrácia OTP sa spustí až v pondelok 6. septembra. 

Vstupenky tak budú mať možnosť získať aj ľudia, ktorí sú plne očkovaní, alebo sa preukážu negatívnym testom, alebo potvrdením o prekonaní ochorenia COVID 19.

S prihlasovaním počkaj

Konferencia biskupov Slovenska tiež dôrazne upozorňuje, aby sa záujemcovia o účasť v režime OTP neprihlasovali do existujúcej registrácie pre plne zaočkovaných, ale počkali do pondelka 6. septembra na spustenie registrácie pre OTP.

V tejto chvíli je k dispozícii len registrácia pre plne zaočkovaných účastníkov. Tá pokračuje ďalej, avšak v pondelok k nej pribudne aj registrácia pre účastníkov v režime OTP. KBS žiada všetkých účastníkov, aby si dali urobiť príslušný test ešte v mieste bydliska.

Organizátori doplnili, že pre návštevníkov v režime OTP takisto ako pre zaočkovaných budú na podujatiach v Prešove, Košiciach a Šaštíne vytvorené vlastné sektory s vlastnými vstupmi, všetko v zmysle platných vyhlášok. Zaočkovaní si však budú môcť vybrať, či pôjdu do sektoru pre plne zaočkovaných alebo do sektoru OTP.

Pri vstupe do sektoru OTP sa návštevníci preukážu vstupenkou, dokladom totožnosti a negatívnym testom RT-PCR alebo LAMP testu (nie starším ako 72 hodín) alebo negatívnym výsledkom antigénového testu (nie starším ako 48 hodín), alebo potvrdením o prekonaní covidu v ostatných 180 dňoch.

Testy by si mali osoby urobiť pred príchodom na podujatie v mieste svojho bydliska. „O prípadných Mobilných odberných miestach (MOM) pred podujatiami budeme vopred informovať; zatiaľ však platí, že návštevníkov prosíme urobiť si testy pred cestou na podujatia,“ dodali.

Pápež František pricestuje na návštevu Slovenska v nedeľu 12. septembra. Navštívi Bratislavu, Prešov, Košice a Šaštín, kde svoju návštevu v stredu 15. septembra ukončí.

Pápež František
zdroj: TASR/AP Photo/Alessandra Tarantino
Zdroje: KBS, SITA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá