Chceš vidieť pápeža? Už sú dostupné vstupenky. Booknuť si ich môžu iba očkovaní, systém si ťa preklepne

  • Konferencia biskupov Slovenska spustila registráciu na návštevu s pápežom
  • Prihlásiť sa môže ktokoľvek, NCZI si však overí jeho očkovanie
papež františek
TASR/AP/Domenico Stinellis
  • Konferencia biskupov Slovenska spustila registráciu na návštevu s pápežom
  • Prihlásiť sa môže ktokoľvek, NCZI si však overí jeho očkovanie

Nebude ti stačiť iba certifikát o očkovaní či COVID pas. Na návštevu s pápežom sa budeš musieť poriadne pripraviť. Svoju vstupenku si vytlačíš až potom, čo NCZI skontroluje platnosť tvojho očkovania v systéme.

Registrácia na stretnutie s pápežom prebieha na stránke Návšteva Pápeža. V rámci príprav návštevy Svätého Otca Františka na Slovensku (12.-15. septembra 2021) zverejnila Konferencia biskupov Slovenska oficiálnu webovú stránku, prostredníctvom ktorej bude poskytovať informácie k apoštolskej ceste. Stránka už v tejto chvíli prináša program návštevy, logo a motto, kontaktné informácie. Bude na nej postupne publikovaná duchovná príprava, podmienky účasti, akreditácia pre novinárov a ďalšie podrobnosti k návšteve,“ informuje KBS.

Súhlasíš s pápežom Františkom?

Status plne zaočkovanej osoby

Za zaočkovanú osobu sa považuje:

  • Osoba najmenej 14 dní ale nie viac než 12 mesiacov po aplikácii druhej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19 s dvojdávkovou schémou,

  • osoba najmenej 21 dní ale nie viac než 12 mesiacov po aplikácii prvej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19 s jednodávkovou schémou,

  • osoba najmenej 14 dní a nie viac než 12 mesiacov po aplikácii prvej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19, ak bola prvá dávka očkovania proti ochoreniu COVID-19 podaná v intervale do 180 dní od prekonania ochorenia COVID-19.

Šaštín pre pápeža rekonštruuje

Mesto Šaštín-Stráže dostane zo štátneho rozpočtu finančné prostriedky vo výške 452 000 eur na organizačné a technické zabezpečenie návštevy pápeža Františka v meste, ktorá sa uskutoční 15. septembra. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktorá o tom rozhodla na rokovaní 10. augusta, informuje TASR.

Mesto dostane 427 000 eur na rekonštrukciu a modernizáciu miestnych komunikácií a chodníkov, ďalších 25 000 eur je určených na obstaranie mobiliáru, ako sú lavičky, odpadové koše, tabule, organizačné a technické zabezpečenie návštevy a odškodnenie poľnohospodárov.

„Minulý týždeň sa rozbehli verejné obstarávania na práce: rekonštrukcia komunikácií a chodníkov. Všetko bolo odkonzultované s vyššími orgánmi. Peniaze na účte ešte nemáme, do piatich dní by mala prísť zmluva na podpis a až v zmluve by malo byť uvedené, kedy prídu financie na účet mesta,“ informoval primátor mesta Šaštín-Stráže Jaroslav Suchánek. Ako doplnil, na rekonštrukciu sú vybrané všetky chodníky v parkoch pri Bazilike.

Zdroje: Návšteva Pápeža, KBS, TASR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie