Oligarcha Jozef Brhel ide na slobodu, rozhodol o tom Najvyšší súd SR

  • Obvinený Jozef Brhel ide na slobodu
  • Dôvody kolúznej väzby u obvineného podľa Najvyššieho súdu SR už netrvajú
Brhel
TASR/Jaroslav Novák
  • Obvinený Jozef Brhel ide na slobodu
  • Dôvody kolúznej väzby u obvineného podľa Najvyššieho súdu SR už netrvajú

Obvinený podnikateľ Jozef B. ide z väzby na slobodu. Ako informovala hovorkyňa Najvyššieho súdu SR (NS SR) Alexandra Važanová, senát 1 T NS SR na dnešnom neverejnom zasadnutí zrušil uznesenie sudkyne pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu z 23. novembra, ktorým bolo rozhodnuté o predĺžení lehoty trvania väzby obvineného a rozhodol tak, že Jozefa B. prepustil z väzby na slobodu. Súd podľa hovorkyne dospel k záveru, že dôvody kolúznej väzby u obvineného už nie sú dané.

Brhela zadržali v rámci akcie Mýtnik

Senát zároveň zamietol návrh prokurátora na predĺženie lehoty trvania väzby zo dňa 29. októbra ako aj sťažnosť prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry proti uzneseniu sudkyne pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu z 23. novembra,“ povedala hovorkyňa.

Doplnila, že senát na podklade nálezu Ústavného súdu SR zrušil uznesenie sudkyne pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu z 12. mája.

Národná kriminálna agentúra zadržala 29. januára v rámci akcie Mýtnik viaceré osoby v súvislosti s korupciou a machináciami pri verejnom obstarávaní na finančnej správe. Obvinený bol Jozef B., ktorý sa v tej dobe nachádzal v zahraničí. Po návrate na Slovensko ho vzali do väzby.

Zdroj: SITA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie