AKTUÁLNE: Kim je údajne mŕtvy. Tvrdí to neter čínskeho ministra zahraničia

  • Jeho súčasné zdravie vyvoláva mnoho otáznikov
  • Čína už pár dní dozadu poskytla svojich doktorov, aby pomohli Kimovi zlepšiť jeho zdravotný stav
  • Podľa posledných správ je Kim údajne mŕtvy
  • Správu aktualizujeme
  • Jeho súčasné zdravie vyvoláva mnoho otáznikov
  • Čína už pár dní dozadu poskytla svojich doktorov, aby pomohli Kimovi zlepšiť jeho zdravotný stav
  • Podľa posledných správ je Kim údajne mŕtvy
  • Správu aktualizujeme

Tvrdenia o zdraví Kima sa dnes zintenzívnili. Azijské médiá tvrdia, že zomrel alebo je „vážne chorý“. Zástupkyňa riaditeľa satelitnej televízie HKSTV v Hongkongu Shijian Xingzou hovorí, že „veľmi solídny zdroj“ tvrdí , že severokórejský diktátor (36) už zomrel po nevydarenej operácii. Shijian Xingzou má viac ako 15 miliónov sledovateľov na čínskej sociálnej sieti Weibo a je tiež neter čínskeho ministra zahraničia.

Podľa japonských médií je Kim Čong-un vo vo vegetatívnom stave. Je to stav, kedy sa človek nachádza v kóme a ide o poruchu vedomia.

Komplikovaná operácia

O zhoršenom zdraví lídra KĽDR informovala televízia CNN citujúc nemenovaného amerického predstaviteľa, ktorý uviedol, že Kim je v zlom stave po bližšie nešpecifikovanej operácii. Neskôr ďalší predstaviteľ televízii povedal, že obavy o jeho zdravie sú dôveryhodné, ale vážnosť jeho stavu je ťažké posúdiť.

Štátne médiá KĽDR druhý týždeň mlčia o vodcových aktivitách

 Štátne médiá KĽDR v sobotu informovali, že severokórejský vodca Kim Čong-un „oceňuje“ prácu ľudí, ktorí sa zúčastňujú výstavby v meste Samdžijon na severe krajiny, avšak juhokórejská agentúra Jonhap si povšimla, že sa vôbec nezmienili o vodcových aktivitách za posledné dva týždne – v čase keď sa objavujú čoraz častejšie dohady o Kimovom podlomenom zdraví.

„Súdruh Kim Čong-un oceňuje úsilie pracovníkov, ktorí usilovne a z celého srdca podporujú výstavbu v Samdžijone,“ informoval štátny rozhlas, dodávajúc že „pracovníci horia nadšením pilne prispieť“ k výstavbe socializmu a sú si vedomí dôvery, ktorú do nich vkladá komunistická strana.

zdroj: TASR

Samdžijon sa nachádza pri posvätnej hore Pektu, neďaleko čínskych hraníc. Podľa severokórejskej tlače ide o „vzorový“ stavebný projekt vodcu Kim Čong-una, „stelesnenie modernej civilizácie“ a rodisko Kimovho nebohého otca Kim Čong-ila.

O vodcových aktivitách za posledné dva týždne neprinášajú žiadne informácie ani zvyšné štátne média KĽDR, vrátane štátnej tlačovej agentúry, píše Jonhap.

Kim sa naposledy objavil na verejnosti 11. apríla, keď predsedal straníckemu stretnutiu. Špekulácie o jeho zdravotnom stave sa šíria odvtedy, čo vynechal oslavy na počesť narodenia jeho starého otca Kim Ir-sena 15. apríla.       Americká spravodajská televízia CNN citovala špionážne zdroje, podľa ktorých je Kim „po lekárskom zákroku vo vážnom nebezpečenstve“.

zdroj: nypost, metro.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech