Kočner a Zsuzsová sa opäť postavia pred súd. Plánovať mali vraždu Žilinku či Lipšica

  • Zsuzsová, Kočner a spol. čelia obžalobe
  • Dôvodom je plánovanie vraždy prokurátorov Maroša Žilinku, Daniela Lipšica a Petra Šufliarskeho
kočner, kuciak, vražda
TASR/Jaroslav Novák
  • Zsuzsová, Kočner a spol. čelia obžalobe
  • Dôvodom je plánovanie vraždy prokurátorov Maroša Žilinku, Daniela Lipšica a Petra Šufliarskeho

Kauza prípravy vrážd spomínaných mužov je už na Špecializovanom trestnom súde, prokurátor dnes podal obžalobu na 5 osôb, informujú o tom Aktuality. Z prípravy vrážd obžalovali Mariana Kočnera, Alenu Zsuzsovú, Tomáša Szabóa, Dušana Kracinu a Darka Dragica.

„Prokurátor podal obžalobu na Mariána K. pre pokračovací obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy v štádiu prípravy, na Alenu Zs. pre pokračovací obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy v štádiu prípravy a pomoc k zločinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami, na Tomáša Sz. pre pokračovací obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy v štádiu prípravy a pomoc k zločinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami, na Dušana K. pre pokračovací obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy v štádiu prípravy a na Darka D. pre pokračovací obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy v štádiu prípravy,“ informovala hovorkyňa ÚŠP spomínaný portál.

Len včera bolo pritom ukončené vyšetrovanie a podaný návrh na obžalobu. Prokurátor tak reagoval veľmi rýchlo. Kočner je momentálne za mrežami, odpykáva si právoplatný trest v kauze zmenky, Zsuzsová je zatiaľ odsúdená len prvostupňovým súdom. Známym menom je aj Tomáš Szabó, ktorý sa podieľal na vražde Jána Kuciaka a jeho snúbenice. Za tento čin ho už súd odsúdil.

Podobne ako v prípade vraždy Jána Kuciaka mal Zsuzsovej objednávku sprostredkovať Zoltán Andruskó. Prvou obeťou mal byť ešte v roku 2017 súčasný generálny prokurátor Maroš Žilinka. Andruskó tvrdí, že za Žilinkovú vraždu mala byť ponúknutá suma 70-tisíc eur. Túto kauzu sa podarilo otvoriť po tom, čo s políciou začal spolupracovať práve Andruskó.

O prípade ťa pravidelne informujeme aj my, aj v lete sme priniesli článok o tom, že Žilinka bol vypovedať na NAKA práve v súvislosti s týmto prípadom.

Článok budeme aktualizovať.

Zdroje: Aktuality, Staritup.sk

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie