Kontrola maximálne zlyháva, zjemnenie pravidiel teraz nehrozí. Heger tvrdí, že urobili všetko

  • Eduard Heger tvrdí, že núdzový stav na Slovensku vyhlásený nebude
  • Zároveň však dodáva, že problémom je kontrola pandemických pravidiel
Eduard Heger
SITA/Branislav Bibel
  • Eduard Heger tvrdí, že núdzový stav na Slovensku vyhlásený nebude
  • Zároveň však dodáva, že problémom je kontrola pandemických pravidiel

Hosťom dnešnej časti relácie Rádia Slovensko Sobotné dialógy bol premiér Slovenskej republiky Eduard Heger. Diskutovalo sa aj na tému aktuálnej pandemickej situácie. „Myslím si, že štát urobil všetko, čo mohol,“ odpovedal Heger na otázku, či sa pre vyššiu zaočkovanosť nedalo spraviť viac. 

Poznamenal, že COVID je nebezpečnejším pre nezaočkovaných, odvolal sa na dáta z nemocníc. Prehlásil, že na Slovensku zažívame proti očkovaniu veľký odpor ľudí.

Opozícia voči očkovaniu je na Slovensku extrémne silná. Myslím si, že je kontraproduktívna, pretože v konečnom dôsledku berie život ľudom, ktorí sú nezaočkovaní,“ hovorí Heger. 

Problém je v kontrole pravidiel

COVID automat je nastavený prísne, no pravidlá sa v praxi nedodržujú, priznáva Eduard Heger. Problematické je to podľa neho najmä v menších obciach.

Zoberte si, že nejaký policajt je rodinný príslušník majiteľa nejakej reštaurácie. Keď to tak zjednodušene poviem, tak cez týždeň ho má prísť kontrolovať, má mu napariť pokutu a cez víkend je zavolaný na oslavu jeho neterky. Ľudia majú takéto ľudské zábrany v tom, aby boli prísni v dodržiavaní pravidiel,“ vysvetľuje Heger.

Verejnosť ale aj niektorí odborníci apelujú na to, aby sa pravidlá pre očkovaných v čiernych okresoch zjemnili. Heger nateraz takúto možnosť vylučuje. Tvrdí, že z čierneho okresu sa ľudia môžu „vykúpiť“ zlepšením zaočkovanosti ľudí vo vyššom veku. Podľa neho sú nateraz najviac ohrození ľudia 50+, ktorí nie sú zaočkovaní. 

Absolvoval si už test na COVID-19?

Heger sa vyjadril aj k možnému zavedeniu núdzového stavu. „Mne ide o dobro ľudí, ja sa nepotrebujem naťahovať o núdzový stav. Núdzový stav nie je riešenie, pretože zase by ho bolo potrebné vynucovať. Poďme cestou úcty a zodpovednosti,“ dodal. 

Zdroj: Sobotné dialógy

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie