Krajčí po rokovaní vlády prezradil, ako sa vláda rozhodla ohľadom ruskej vakcíny Sputnik V

  • Po rokovaní vlády prišla na rad dlho očakávaná tlačová konferencia
  • Jej predmetom bol ďalší osud ruskej vakcíny Sputnik V
20200912_tk_opatrenia_08746355
TASR/Jaroslav Novák
  • Po rokovaní vlády prišla na rad dlho očakávaná tlačová konferencia
  • Jej predmetom bol ďalší osud ruskej vakcíny Sputnik V

Marek Krajčí hneď v úvode povedal, že situácia na Slovensku je kritická, a žiaľ sa ju už od decembra nedarí stabilizovať. Za dôvod považuje rozšírenie britskej mutácie. 

Podotkol tiež, že jedinou cestou je rýchle očkovanie. Problémom však je, že vakcíny výrazne meškajú. 

Rozhodnutie o Sputniku

Minister Krajčí povedal, že vláda si dala vypracovať prieskum, ktorý jasne preukázal, že Slováci by o ruskú vakcínu záujem mali. Dostupná u nás mala byť koncom februára, a podľa ministrových slov ňou mohlo byť zaočkovaných 80-tisíc ľudí. 

V závere svojej reči však povedal, že k tomuto nedôjde, nakoľko jeden z koaličných partnerov tento návrh vetoval. 

Matovič povedal, o ktorého koaličného partnera ide 

K slovu sa dostal Igor Matovič, ktorý vyjadril veľké sklamanie a prezradil, že spomínaným koaličným partnerom bola strana Za ľudí. Jej predstavitelia podľa Matoviča povedali, že “Na Slovensku sa o Sputniku baviť vôbec nebudeme.“

Remišová sa bráni

Hneď po Matovičovi a Krajčím vystúpila Veronika Remišová. Tá za názorom strany Za ľudí stojí, a hovorí, že pokiaľ ruská vakcína nebude schválená riadnym schvaľovacím procesom ako v Európe už dostupné varianty, jej používanie nepodporia. 

Remišová zároveň povedala, že Igor Matovič nehovoril pravdu, keď povedal, že Za ľudí o tejto vakcíne ani nechcú počuť. Dodala, že s ňou nemajú problém, ak bude riadne registrovaná. 

Zároveň spochybnila prieskum, o ktorom Krajčí s Matovičom hovorili. Vyjadrila sa, že pochybuje o tom, že otázka bola postavená tak, či by sa ľudia dali očkovať neregistrovanou vakcínou Sputnik V. 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech