Maďarsko vydáva ďalší homofóbny zákon a udeľuje striktný zákaz adopcie detí homosexuálnym párom

  • Maďarsko neostáva svojej povesti nič dlžné
  • Na konto si dnes pripísalo ďalší homofóbny zákon
orban madarsko lgbti
AP/TASR,Unsplash/Marcus Spiske
  • Maďarsko neostáva svojej povesti nič dlžné
  • Na konto si dnes pripísalo ďalší homofóbny zákon

To, že Maďarsko nie je právam homosexuálnych párov naklonené, nie je vôbec nič nové. Dnes to však potvrdilo ďalším prijatým zákonom, ktorý prísne zakazuje adopciu detí homosexuálnym párom.

Zmeny zakotvili do svojej ústavy

Maďarsko nenechalo homosexuálnym párom absolútne žiaden priestor na adopciu, nakoľko kvôli striktnému zákazu upravili aj ústavu. Informuje o tom portál Daily Mail.

V nej už teraz stojí, že „matkou dieťaťa je žena a otcom je muž“. Takýmto znením tak absolútne obmedzili možnosť adopcie dieťaťa párom muž+muž alebo žena+žena. 

Kontroverzný predseda vlády Viktor Orbán vysvetlil tieto legislatívne zmeny nasledovne: „Musíme ochrániť deti pred možnými ideologickými alebo biologickými zásahmi zo západu.“

Nastali aj iné legislatívne úpravy

Vláda tiež svojimi pozmeňujúcimi návrhmi upravila možnosť dobrovoľnej zmeny pohlavia, čím chce zamedziť gender ideológii. Ako sa vyjadrili najvyšší predstavitelia vlády, týmito krokmi chcú zabezpečiť výchovu detí podľa tradičnej kresťanskej kultúry. 

Popoluška je v novej knihe lesbička, Maďarsko je hore nohami. Orbán: Je to homosexuálna propaganda

Poslanci jeho vlády už všetky tieto legislatívne zmeny schválili. Verejnosť však upozorňuje na to, že je zaujímavé, že k nim došlo len niekoľko dní po škandále europoslanca Józsefa Szajera, ktorý na verejnosti vystupoval ako obrovský odporca LGBTQ, až pokiaľ nebol prichytený, ako vylieza z okna bytu, kde sa práve konali gay orgie.

Možno teda ide len o snahu nápravy svojej „homofóbnej reputácie“, ktorou však opäť utrpia iní. 

Vyjadrili sa už aj zástancovia LGBT komunity

Reakcie ľudí na seba, pochopiteľne, nenechali dlho čakať. K legislatívnym zmenám sa vyjadril už aj maďarský riaditeľ Amnesty International, Dávid Vig.

Povedal, že „toto je čierny deň pre LGBTQ komunitu, a čierny deň pre ľudské práva“, uvádza portál Trendswide.

Zdroje: dailymail.com, trendswide.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK