Mapa COVID automatu sa opäť zlepšuje. Z červených okresov vypadla Myjava

  • Od pondelka, 28. júna, nás čaká ďalšia aktualizácia COVID automatu
  • Mení sa mapka, a teda pre niektoré z okresov aj pravidlá
COVID automat
SIU
  • Od pondelka, 28. júna, nás čaká ďalšia aktualizácia COVID automatu
  • Mení sa mapka, a teda pre niektoré z okresov aj pravidlá

Podľa aktuálnych informácií Denníka N vypadla z červených okresov Myjava. COVID mapa sa opäť mení, Slovensko zažíva postupný úbytok nových prípadov. Reprodukčné číslo sa drží na hodnote 0,83 až 0,87 %. Pandémiu sa nám v letných mesiacoch darí očividne zvládať. Strašiakom sa však stáva Delta variant koronavírusu SARS-CoV-2, ktorý bol na Slovensku zaznamenaný prvýkrát počas včerajšieho večera, 22. júna.

Rozdelenie okresov od ďalšieho pondelka

Zelené okresy: Banská Bystrica, Brezno, Dolný Kubín, Dunajská Streda, Galanta, Ilava, Kežmarok, Komárno, Liptovský Mikuláš, Nitra, Poltár, Považská Bystrica, Prešov, Prievidza, Púchov, Sabinov, Šaľa, Stará Ľubovňa, Stropkov, Svidník, Topoľčany, Trebišov, Trnava, Turčianske Teplice, Veľký Krtíš, Žarnovica, Zlaté Moravce.

AKTUÁLNE: Pandémia na Slovensku slabne každým dňom, COVID automat sa od pondelka opäť zmení k lepšiemu

Žlté okresy: Bánovce nad Bebravou, Bardejov, Bratislava I, Bratislava II, Bratislava III, Bratislava IV, Bratislava V, Bytča, Čadca, Detva, Hlohovec, Košice I, Košice II, Košice III, Košice IV, Košice – okolie, Krupina, Kysucké Nové Mesto, Levice, Levoča, Lučenec, Malacky, Martin, Medzilaborce, Michalovce, Námestovo, Nové Mesto nad Váhom, Nové Zámky, Partizánske, Pezinok, Piešťany, Poprad, Revúca, Rimavská Sobota, Rožňava, Ružomberok, Senec, Senica, Snina, Sobrance, Trenčín, Tvrdošín, Vranov nad Topľou, Žiar nad Hronom, Žilina, Zvolen.

Oranžové okresy: Banská Štiavnica, Gelnica, Humenné, Myjava, Skalica, Spišská Nová Ves.

O aktuálnych opatreniach v jednotlivých okresoch sme písali v predošlom článku, môžeš si ich detailne prezrieť aj na stránke korona.gov.sk.

zdroj: Unplash/ Mat Napo

Potvrdený Delta variant

Na Slovensku laboratórne potvrdili výskyt delta variantu koronavírusu. Tzv. indickú mutáciu identifikovali v Biomedicínskom centre Slovenskej akadémie vied v pozitívnej vzorke od osoby, ktorá na Slovensko pricestovala z Ruska. Informovala o tom hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR Daša Račková, informuje SITA.

Informáciu pred rokovaním vlády potvrdil aj minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský. Spresnil, že ide o muža, ktorý bol na futbale v Petrohrade. Muž nebol v úzkom kontakte s inými osobami, aktuálne je v karanténe a je sledovaný. „Zatiaľ nejaké nebezpečenstvo nehrozí. Verím tomu, že to tak aj skončí,“ konštatoval minister.

„Osoba sa aktuálne nachádza v domácej karanténe a zodpovedne dodržiava všetky nariadené protiepidemické opatrenia,“ uviedol hlavný hygienik SR Ján Mikas.

Laboratóriá na žiadosť hlavného hygienika aktuálne vykonávajú sekvenáciu všetkých pozitívnych vzoriek na SARS-CoV-2 s dostatočne vysokou vírusovou náložou.

Zdroje: Denník N, Startitup, Korona.gov.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK