AKTUÁLNE: Matovič prelomil svoje mlčanie na Facebooku. Novým statusom informuje o trojkoalícii

  • Premiér Igor Matovič si Facebook odopieral (na svoje pomery) veľmi dlho
  • Dnes však mlčanie prelomil
Matovič
TASR/Pavel Neubauer
  • Premiér Igor Matovič si Facebook odopieral (na svoje pomery) veľmi dlho
  • Dnes však mlčanie prelomil

Igor Matovič dnes na Facebooku po dlhom čase zverejnil nový status. Jeho obsahom sa mu ale podarilo mnohých Slovákov opäť prekvapiť. Povedal, že na sociálnej sieti nekomunikoval zámerne, nakoľko si “nechcel posielať odkazy céz médiá”. Zrejme mu to už ale chýbalo viac ako občanom, a tak sa to rozhodol prelomiť a prezradiť, “kde viaznu koaličné rokovania”

Samozrejme, bez premiérovho obľúbeného slovného spojenia “Richard Sulík” sa nezaobišiel ani tento status, a meno predsedu SaS nájdeme hneď na začiatku. Matovič ho opäť obvinil, tentokrát z toho, že nedodržal jeho podmienky a správa sa “detinsky”

TROCHU PRAVDY DO CHAOSUAhojte, viete, že v posledné týždne minimálne komunikujem – s cieľom, čo najmenej si posielať…

Posted by Igor Matovic on Saturday, March 27, 2021

„Richard Sulík dal verejný prísľub, že v prípade, ak ja nebudem predsedom vlády, od v budúcej vláde nebude. Povedali sme, že ponuku prijímame, keďže to považujeme za kľúčové pre zabezpečenie pokoja počas rokovaní vlád. Nebude stres, nebudú urážky, nebudú vularizmy a krik. Popri tom sme požadovali naplnenie pôvodného sľubu SaS o odchode šéfky zdravotníckeho výboru a vrátenie požičaného ministerstva, keďže SaS na základe výsledku volieb patria len dve. Všetky tri podmienky pre fungovanie v budúcej vláde SaS odmietla splniť. Demisiou síce odišli z aktuálnej vlády, ale Richard Sulík postavil ako zásadnú novú dodatočnú podmienku, že sa do zrekonštruovanej vlády vráti. Dôvod? Detinský: „Keď tam bude Igor, musím tam byť aj ja.“

Richard Sulík, Igor Matovič
zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Toto je podľa Matoviča dôvod, na ktorom rokovania viaznu už 6 dní. Matovič ďalej pokračuje: „Včera večer nakoniec naveľa naveľa na doprosovanie sa Borisa Kollára Richard Sulík prišiel na koaličné rokovanie a po dvoch vetách v duchu: „Keď tam bude Igor, musím tam byť aj ja.“ a „Alebo, z budúcej vlády musia odísť všetci traja predsedovia strán.“ … opäť po pár minútach odišiel. Dnes večer sme zvolali z našej strany už posledné stretnutie štyroch strán, ale obávam sa, že Richard Sulík bude stále na svojej stoličke trvať.“

Po dlhom úvode venovanom Richardovi Sulíkovi sa Matovič dostal k podstate svojho statusu, a to síce k tomu, že oznámil vznik novej trojkoalície – bez SaS.

„Pred nami ostatnými – OĽANO, SME RODINA A ZA ĽUDÍ teraz stojí úloha sa dohodnúť na trojkoalícii. Jasné bude to náročnejšie v parlamente, ale osobne verím, že taká koalícia môže urobiť kopu dobrej práce.” Strane SaS tak vyslal odkaz, že s ňou už ďalej nepočíta.

„Môj záväzok odísť z postu predsedu vlády, samozrejme, platí. Treba k tomu už len malý krôčik – spísať dohodu, že naše požiadavky budú rekonštruovanou koalíciou naplnené,” uzatvára Matovič.

Zdroj: Facebook/Igor Matovic

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech