AKTUÁLNE: Matovič sa vzdáva žezla, posúva ho Hegerovi. Slovákom teatrálne odkazuje: “Nebojte sa, dobre bude“

  • Dnes podvečer mal mimoriadne tlačové vyhlásenie Igor Matovič
  • Slovákom konečne prezradil, čo sa bude diať ďalej
AKTUALNE, AKTUALNA SPRAVA, DOMOV STARTITUP
  • Dnes podvečer mal mimoriadne tlačové vyhlásenie Igor Matovič
  • Slovákom konečne prezradil, čo sa bude diať ďalej

Celé Slovensko čakalo na to, ako sa Igor Matovič rozhodne, a či bude ochotný opustiť svoju premiérsku stoličku. Dnes okolo 18:00 predstúpil pred kamery novinárov a oznámil im svoj konečný verdikt. 

Ešte pred začiatkom tlačového vyhlásenia boli novinári informovaní o tom, že priestor na otázky nebude. Prítomní boli okrem Matoviča aj Boris Kollár, Veronika Remišová a Eduard Heger. Richard Sulík teda chýbal. 

Igor Matovič začal svoje vyhlásenie tým, že sa ľuďom ospravedlňuje za posledné týždne a za všetky hádky. Zdôraznil pritom, že on sa do nich nezapája. 

Následne povedal, že kríza trvá už niekoľko týždňov, a že pred niekoľkými dňami oznámil, že je pripravený svoj post ponúknuť niekomu inému.

Matovič ďalej povedal, že už nebude klásť ďalšie podmienky. Navrhol postup, aby ho nahradil Eduard Heger, a aby si svoje posty zamenili. Zároveň povedal, že vie, že ľudia jeho výmenu za Hegera vnímajú citlivo, ale zvládneme to. 

Pokračoval tým, že v predvečer veľkonočného týždňa, ktorý je symbolom obety, sa rozhodol. Rozhodol sa aj pre odpustenie, a chce sa riadiť heslom “Kto do teba kameňom, ty do neho chlebom.” 

Aby paralela s Veľkou Nocou a prirovnanie sa k Ježišovi Kristovi nebolo málo, Matovič si následne teatrálne zložil rúško a ľuďom odkázal: “Nebojte sa, dobre bude.“

Eduard Heger následne oznámil, že tento návrh prijíma, a váži si ho. Stretnúť sa chce aj s poslaneckým klubom SaS a požiadať ich o podporu. Ak sa mu to podarí, zajtra požiada o stretnutie prezidentku Zuzanu Čaputovú. 

Na svojej sociálnej siete už svoje stanovisko zopakovala aj Veronika Remišová, ktorá píše, že rozhodnutie Matoviča oceňuje.

Oceňujem rozhodnutie Igora Matoviča, ktoré dáva koalícii šancu na nový začiatok. Zbytočné konflikty v koalícii škodia…

Posted by Veronika Remišová on Sunday, March 28, 2021

Reaguje už aj SaS

Prostredníctvom tlačovej správy už zareagovala aj SaS. Vo svojom vyhlásení hovoria: „Strana SaS oceňuje krok Igora Matoviča. Veríme, že po jeho volebnom výsledku to nebolo ľahké rozhodnutie. Prijímame ponuku Eduarda Hegera. Sme pripravení sa vrátiť do vlády a pokračovať v práci, v ktorej sme prestali.“

Na tlačovej konferencii sa dokonca Sulík vyjadril, že vzťahy s Matovičom chce urovnať, a pozve ho k sebe na pizzu.

Okej (Denník N)

Posted by Zomri on Sunday, March 28, 2021

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK