AKTUÁLNE: Matovič: Britská mutácia je smrtnejšia, jej podiel na Slovensku je mimoriadne vysoký

  • Igor Matovič neberie britskú mutáciu na ľahkú váhu
  • Ešte dnes budú pretestované všetky pozitívne vzorky
  • Predbežné výsledky hovoria o mimoriadne vysokom podieli
matovič koronavírus
TASR/Martin Baumann
  • Igor Matovič neberie britskú mutáciu na ľahkú váhu
  • Ešte dnes budú pretestované všetky pozitívne vzorky
  • Predbežné výsledky hovoria o mimoriadne vysokom podieli

Igor Matovič neberie britskú mutáciu koronavírusu na ľahkú váhu. Ešte dnes budú pretestované všetky pozitívne vzorky zo stredy zo všetkých laboratórií. Predbežné výsledky hovoria o mimoriadne vysokom podieli tejto mutácie medzi pozitívne testovanými. Vychádza to na 60%. Presné výsledky vláda oznámi až zajtra. Igor Matovič vyzýva na mimoriadnu opatrnosť.

Dohodol som projekt, počas ktorého sa dnes pretestujú všetky pozitívne vzorky zo stredy zo všetkých laboratórií (cca dvetisíc z celého Slovenska) na britskú mutáciu,“ informuje premiér.

BRITSKÁ MUTÁCIA 60% !!!Dohodol som projekt, počas ktorého sa dnes pretestujú všetky pozitívne vzorky zo stredy zo…

Posted by Igor Matovic on Thursday, February 4, 2021

Rovnaký postup zvolilo už skôr mesto Trenčín, počas decembrového plošného testovania našli britskú mutáciu v 5,7 % vzoriek pozitívne testovaných Slovákov. Pretestovanie nedávno uskutočnila aj Bratislava, tu však boli výsledky oveľa horšie- až 85 % ľudí, ktorí mali pozitívny antigénový test, mali zároveň aj britskú mutáciu koronavírusu.

Matúš Vallo dnes na sociálnej sieti informoval o tom, že všetkým pozitívne testovaným antigénovými testami mesto ponúklo možnosť otestovať sa aj PCR testami. Na pretestovanie v utorok prišlo 28 ľudí. U jedného z nich PCR test nepotvrdil pozitivitu. Išlo tak o falošne pozitívneho.

Vallo hlási veľký problém. Bratislava je zamorená britskou mutáciou koronavírusu, malo ju až 85 % pozitívnych

Až u 23 ľudí zo zvyšných 27 bola zistená britská mutácia, čo predstavuje 85 %. Primátor konštatuje, že vzorka, ktorá bola kontrolovaná, síce nie je veľká, ale zodpovedá diverzite spoločnosti. Testovaní boli z viacerých odberových miest v rôznych mestských častiach a tiež aj rozdielneho veku.

 
 

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech