Aktuálne: Matovič dokazuje, že jeho manželka nikdy nemala vložené v Arca Capital ani euro. O to, z kadiaľ má peniaze sa nezaujíma

  • Matovičova manželka má tri zmenky, všetky po 200-tisíc eur, vo firme Arca Investments, čo je podľa neho úplne iná firma
  • Prvá je z 25. septembra 2019, druhá 8. apríla 2020 a tretia 4. mája 2020, ktorá bolo prolongovaná 3. Augusta
matovic
TASR/Ján Krošlák
  • Matovičova manželka má tri zmenky, všetky po 200-tisíc eur, vo firme Arca Investments, čo je podľa neho úplne iná firma
  • Prvá je z 25. septembra 2019, druhá 8. apríla 2020 a tretia 4. mája 2020, ktorá bolo prolongovaná 3. Augusta

Manželka premiéra Pavlína Matovičová podľa Igora Matoviča nikdy nemala vložené ani jedno euro v Arca Capital, oznámil to dnes na tlačovke.

Podľa neho mala a má tri zmenky, všetky po 200-tisíc eur, vo firme Arca Investments, čo je podľa neho úplne iná firma. Prvá je z 25. septembra 2019, druhá 8. apríla 2020 a tretia 4. mája 2020, ktorá bolo prolongovaná 3. Augusta.

„Prava je, že moja manželka nemala nikdy vložené jedno jediné euro vo firme. Moja manželka mala a naďalej má tri zmienky v Arca Investments, ktoré boli vystavené na sumu 200 tisíc eur. Boli z 25. septembra 2019, 8. Apríla 2020 a 4. mája 2020, ktorá následne bola prolongovaná 3. Augusta. Manželka nemá ani jednu z týchto zmeniek vyplatenú,“ povedal Matovič na tlačovke.

Screenshot Facebook Igora Matoviča
zdroj: Screenshot Facebook Igora Matoviča

O tom, kam moja manželka investuje sa nestarám

Matovič obvinil členov Smeru-SD, že klamali. „Klamali, že to bolo 10 miliónov eur. Bolo to 600 tisíc. Klamali aj v tom, že bola zvýhodnená a že si vytiahla peniaze. A takisto ako najmenší veritel bude čakat ako dopadne konanie,“ uviedol premiér. 

Zo začiatku sa preiér hájil tým, že sa 14 rokov nestará do toho, z kadiaľ má jeho manželka peniaze. „Informácie som mal, že Arca je v problémoch. Vtom istom čase si moja manželka urobila úložky, keďze firma bola v problémoch. Aky iný Slovensko chce dôkaz, že sa nezaujímam o to, kde moja manželka berie peniaze,“ dodáva Matovič.

To prečo tlačovku zvolal až po niekoľkých dňoch od obvinenia vysvetlil tým, že išlo o skúšku dôvery. „Dnes viem, kto sa nedal opiť rožkom. Som hrdý na koaličných partnerov, ktorí neprajavili žiaden náznak nedôvery.“

Smer-SD podal na finančnú skupinu Arca Capital žalobu

Strana Smer – sociálna demokracia podala pred pár dňami trestné oznámenie na finančnú skupinu Arca Capital. Dôvodom je podozrenie, že zvýhodnila niektorých klientov voči ostatným, konkrétne rodinu premiéra Igora Matoviča. Informovala o tom SITA.

Zásadné podozrenie spočíva podľa predstaviteľov Smeru v tom, že rodina Matovičovcov investovala do Arca Capital obrovskú sumu peňazí. „Druhé podozrenie je, že boli zvýhodnení pred inými veriteľmi a s vysokou pravdepodobnosťou im bola vrátená nielen istina, ale aj výnosy, a to na úkor iných veriteľov, pretože ako je všeobecne známe, táto spoločnosť má vážne finančné problémy,“ doplnil Fico. Ak sa podozrenie nepreukáže, strana trestné oznámenie podľa slov jej predsedu stiahne.

Ak by rodina predsedu vlády bola medzi poškodenými, tak by podľa šéfa Smeru Matovič „už kričal dva týždne o nespravodlivosti, o zlých finančných skupinách, ktoré berú ľuďom peniaze, ale keďže mlčí on, mlčí jeho manželka, nič nepotvrdzujú, nič nevyvracajú, máme právo v tejto veci konať.“

matovič tlmočníčka
zdroj: TASR/Jakub Kotian

Podľa medializovaných informácií mala Matovičova manželka vložiť do Arca Capital do desať miliónov eur. Premiér sa v stredu 16. septembra po rokovaní vlády vyjadril, že už 14 rokov sa manželky nepýta, do čoho investuje, či akým spôsobom má uložené peniaze.

Skupina Arca Capital sa podľa slov jej manažérky Terézie Barčíkovej dištancuje od aktuálne prebiehajúceho politického boja, ktorého terčom je predseda vlády SR Igor Matovič a jeho manželka Pavlína. „Informácie publikované v bulvárnych médiách, ktorých jediným cieľom je vyvolať senzáciu, aj za cenu poškodenia mena našej finančnej skupiny, sú vyfabulované a nezakladajú sa na pravde. Materská spoločnosť Arca Investments, a.s. sa nachádza v v dočasnej ochrane pred veriteľmi, ktorá bola riadne schválená súdom a v rámci ktorej nie je možné nakladať s majetkom skupiny. Finančná skupina Arca Capital zdôrazňuje, že pri všetkých investoroch zachováva princíp rovnakého zaobchádzania, pričom žiadny z jej klientov nebol nezákonne uprednostnený pred inými a ani žiadnemu svojmu investorovi neposkytla vopred zvýhodňujúce obchodné informácie,“ uviedla Barčíková. Doplnila, že medializované tvrdenia hrubo poškodzujú skupinu Arca Capital a bude sa brániť právnou cestou.

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech