AKTUALIZOVANÉ: V centre Bratislavy našli bombu z druhej svetovej. Už rozhodli, čo s ňou urobia

  • Pyrotechnik okamžite odporučil evakuáciu okolitých budov a autobusovej stanice Mlynské Nivy
  • Na meste našli leteckú bombu
pjimage (46)
SIU, TASR/Dano Veselský
  • Pyrotechnik okamžite odporučil evakuáciu okolitých budov a autobusovej stanice Mlynské Nivy
  • Na meste našli leteckú bombu

V areáli staveniska na Chalupkovej ulici v Bratislave našli pyrotechnici dnes ráno leteckú bombu. Ako informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff, pyrotechnik okamžite odporučil evakuáciu okolitých budov a autobusovej stanice Mlynské Nivy. Policajti v súčasnosti vykonávajú na mieste potrebné úkony.

Podľa najnovších informácií majú bombu zo staveniska odstrániť a odviezť ju za mesto, kde ju pyrotechnici zneškodnia. Polícia o tom informuje na sociálnej sieti.

V tejto súvislosti žiadame občanov, aby sa vyhli danému miestu nálezu, priľahlým uliciam a keď sa nachádzajú na mieste, aby sa riadili pokynmi polície. Bližšie informácie poskytneme keď to situácia umožní,“ dodal Szeiff.

Pre nalez leteckej bomby sú paralyzované autobusové a trolejbusové linky v centre hlavného mesta. Informuje o tom Dopravný podnik Bratislava na sociálnej sieti s tým, že električková doprava však naďalej premáva podľa grafikonu. Dopravný podnik odporúča cestujúcim sledovať informácie na elektronických infotabuliach, ktoré sú umiestnene na zastávkach.

Leteckú bombu našli dnes krátko po 8:00 pri pyrotechnickom prieskume v areáli staveniska na Chalupkovej ulici v Bratislave v časti Staré Mesto. Podľa polície pyrotechnik okamžite odporučil evakuáciu okolitých budov, ako aj autobusovej stanice Mlynské Nivy. Policajti v súčasnosti vykonávajú na mieste potrebné úkony. Ide o bombu z čias bombardovania Bratislavy počas druhej svetovej vojny.

K situácii poskytla stanovisko aj spoločnosť Mint Investments, ktorá uskutočňuje výstavbu na mieste nálezu bomby. Spoločnosť uviedla, že leteckú bombu našli v rámci pyrotechnického prieskumu, ktorý uskutočňuje odborná firma, ktorá má na takýto prieskum potrebné povolenia, certifikácie a oprávnenia.

Ihneď po náleze bomby zaistila miesto a ohlásila skutočnosť polícii, ktorá odvtedy postupuje podľa vlastných krízových plánov. „Aktuálne prebieha zaistenie munície pyrotechnickým expertom a koordinácia s Políciou SR. Stavenisko bolo vyprázdnené a polícia SR z preventívnych dôvodov evakuuje aj okolie stavby,“ uviedla spoločnosť v stanovisku. Dodala, že pyrotechnik v súčasnosti zisťuje, či je možné bombu previezť alebo bude zneškodnená na mieste.

Zdroj: SITA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie