Aktuálne: Na Slovensku pribudlo 14 nových ľudí s nákazou COVID-19

  • Na Slovensku pribudli nové prípady nákazy
AktualneSIU
  • Na Slovensku pribudli nové prípady nákazy

Na Slovensku za piatok pribudlo 14 nových prípadov ochorenia Covid-19. Informovala hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová. Celkovo je tak potvrdených 742 prípadov tohto ochorenia.

Laboratóriá vyšetrili za uplynulý deň spolu 1 580 vzoriek. Hospitalizovaných je 119 pacientov, z toho u 46 bol koronavírus potvrdený, v 73 prípadoch sa čaká na výsledok testov.

Na jednotke intenzívnej starostlivosti sú tri osoby, šesť pacientov si vyžaduje umelú pľúcnu ventiláciu. Z ochorenia sa doteraz podarilo vyliečiť podľa hlásenia nemocníc ministerstvu zdravotníctva 23 ľuďom na Slovensku.

Chorobe doteraz podľahli dve osoby. Z celkového počtu 1580 testov štátne laboratóriá urobili 761 testov, zachytili 13 pozitívnych osôb, súkromné 819 testov, jeden bol pozitívny.

Najhoršie sú na tom Spojené štáty

Spojené štáty americké v sobotu zaznamenali smutné prvenstvo, keď počet obetí nového koronavírusu najprv prekonal Taliansko, ktoré hlási 19 468 mŕtvych, a následne presiahol 20-tisíc.

Zhruba polovica úmrtí pritom pripadá na newyorskú metropolitnú oblasť. Štát New York v sobotu potvrdil ďalších 783 obetí, čím doterajší celkový počet mŕtvych prekročil 8 600.

Na nárast obetí sa pritom pripravujú mestá na americkom Stredozápade, ako napríklad Chicago, kde sa úrady snažia vypátrať možné ohniská nákazy skôr, ako sa im vymknú z rúk.

V Indiane medzitým ochoreniu COVID-19 podľahlo 24 obyvateľov tamojšieho opatrovateľského domova a ďalších 14 obetí hlási podobné zariadenie v Iowe. V okresnom väzení Cook County zas na vírus pozitívne testovali takmer 300 trestancov, pričom dvaja už nákaze podľahli.

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech