Na západnom Slovensku sa zrazil autobus s kamiónom

  • Medzi Galantou a Sládkovičovom došlo k vážnej nehode
  • V súčasnosti nie je známa príčina
Polícia Slovenskej republiky/FB
  • Medzi Galantou a Sládkovičovom došlo k vážnej nehode
  • V súčasnosti nie je známa príčina

Policajti Slovenskej republiky na sociálnej sieti informujú o vážnej nehode. Na ceste medzi Galantou a Sládkovičovom sa zrazil autobus s kamiónom. Z miesta hlásia veľa zranených, píšu policajti.

Príčina nehody je zatiaľ neznáma

V súčasnosti na mieste zasahujú aj policajní psychológovia a posttraumatický tím. Dôvod, prečo k zrážke došlo, zatiaľ známy nie je: „Z nezistených príčin došlo k stretu nákladného auta Iveco a autobusu, v ktorom sedelo približne 20 cestujúcich.“

Policajti približujú, že autobus s cestujúcimi skončil mimo cesty. Z miesta nehody už záchranári previezli viaceré osoby s ťažkými a ľahkými zraneniami. Príčinu nehody policajti v súčasnosti zisťujú.

Nehoda sa odohrala na hlavnom ťahu z Galanty na Sládkovičovo. Cesta je tam obojsmerne uzatvorená: „Policajti uzavreli hlavný ťah z Galanty na Sládkovičovo, žiadame vodičov, aby rešpektovali pokyny polície a úseku sa vyhli cez obchádzkové trasy.“

Vzhľadom na rozsah zranení a ich počet si nehodu na mieste prevzal galantský vyšetrovateľ. „Nehodu vyšetrujeme ako všeobecné ohrozenie z nedbanlivosti. Príčina nehody je stále v štádiu preverovania a výsluchu osôb. Podľa prvotných informácií sa v autobuse viezlo približne 20 osôb. Zranenia utrpeli len dospelé osoby. Z miesta nehody odviezli záchranári tri osoby s podozrením na ťažké zranenia a šesť osôb sa zranilo ľahko. Vodiča autobusu vo vážnom stave previezli leteckí záchranári do nitrianskej nemocnice. Vodič kamióna sa pri nehode nezranil,“ popisuje polícia s tým, že rovnako ani študenti, ktorí boli v autobuse, sa nezranili a pokračovali v jazde náhradným autobusom.

Správu budeme aktualizovať.

Zdroje: Polícia Slovenskej republiky, SITA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá