AKTUÁLNE: Najbohatší muž sveta poletí v júli do vesmíru

  • V ambíciách tak predbehne Elona Muska
  • Najbohatší človeka na svete, Jeff Bezos, poletí s Blue Origin do vesmíru
Blue Origin
TASR/NASA via AP
  • V ambíciách tak predbehne Elona Muska
  • Najbohatší človeka na svete, Jeff Bezos, poletí s Blue Origin do vesmíru

Najbohatší muž sveta Jeff Bezos bude súčasťou prvého vesmírneho letu s ľudskou posádkou spoločnosti Blue Origin, ktorej je vlastníkom. Informoval o tom v pondelok na sociálnej sieti Instagram, píše agentúra AP. „Už od svojich piatich rokov som sníval o cestovaní do vesmíru. A 20. júla túto cestu absolvujem aj so svojím bratom,“ povedal Bezos vo videu zverejnenom na Instagrame, informuje TASR.

Tretie miesto na palube kozmickej lode s názvom New Shepard ponúka spoločnosť v dražbe, do ktorej sa doteraz zapojilo takmer 6000 uchádzačov zo 143 krajín. Najvyššia ponúkaná suma je zatiaľ 2,8 milióna dolárov. Dražba sa končí v sobotu, píše AP.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Jeff Bezos (@jeffbezos)

Let bude trvať celkovo desať minút, z nich štyri minúty strávi posádka nad takzvanou Kármánovou hranicou, ktorá je vo výške približne 100 kilometrov nad povrchom Zeme a imaginárne oddeľuje zemskú atmosféru od kozmického priestoru.

Krátko po štarte sa modul so šesťčlennou posádkou oddelí od nosnej rakety New Shepard. Následne strávia astronauti štyri minúty vo výške presahujúcej 100 kilometrov, kde pocítia bezváhový stav a odkiaľ tiež budú môcť sledovať zakrivenie Zeme. Nosná raketa sama mäkko pristane na rampe vzdialenej zhruba tri kilometre od miesta štartu. Modul s posádkou pristane na Zemi pomocou padákov.

Zdroj: TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech