AKTUÁLNE: NAKA je opäť v akcii, začala sa akcia Mýtnik. Zadržané boli prvé osoby

  • NAKA otvára svoj januárový NAKAlendár
  • Začala sa akcia Mýtnik
AktualneSIU
  • NAKA otvára svoj januárový NAKAlendár
  • Začala sa akcia Mýtnik

Ako informuje portál Aktuality, NAKA zadržala deväť osôb vrátane bývalého prezidenta finančnej správy, Františka Imreczeho. Obvinení majú byť aj podnikatelia Jozef Brhel a Michal Suchoba.

„NAKA v rámci akcie Mýtnik zadržala bývalého funkcionára Finančnej správy F. I. a ďalších 8 osôb za trestnú činnosť súvisiacu s machináciami pri verejnom obstarávaní a korupčnú trestnú činnosť,“ informuje na sociálnej sieti. Ďalšie informácie budú poskytnuté, keď to procesná situácia dovolí.

AKTUÁLNE: NAKA ZADRŽALA OSOBU F. I. A ĎALŠÍCH OSEM OSÔB NAKA v rámci akcie Mýtnik zadržala bývalého funkcionára…

Posted by Polícia Slovenskej republiky on Thursday, January 28, 2021

Ako ďalej informuje agentúra SITA, hovorca Prezídia policajného zboru Michal Slivka informuje, že zadržaní boli v súvislosti s korupciou a machináciami pri verejnom obstarávaní. Dodal, že ďalšie informácie poskytnú až vtedy, keď to procesná situácia dovolí.

František Imrecze bol nominant strany Smer- sociálna demokracia (Smer-SD). Bol priamym podriadeným bývalého ministra financií Petra Kažimíra, ktorý v súčasnosti vedie Národnú banku Slovenska.

Medzi zadržanými by mal byť podľa informácií portálu televízie Joj noviny.sk aj šéf IT finančnej správy Milan Grega. Televízia informovala, že obaja by mali byť v teraz na NAKA v budove policajného prezídia. Portál doplnil, že v zatýkaní sa bude pokračovať. Má totiž informácie, že vyšetrovatelia chceli zadržať aj podnikateľov Michala Suchobu a Jozefa B. Ako uviedla Tv Joj, tieto osoby sa nenachádzajú na Slovensku.

zdroj: TASR/ Marko Erd

Privátne poschodie 

Okrem iného zasahujú kukláči aj v bratislavskom Double Tree Hilton, ktorého majiteľom je Juraj Široký. Aj tento zásah spadá pod akciu Mýtnik.

V tomto hoteli má kancelárie aj obvinený podnikateľ Jozef Brhel. Podľa Petra Tótha sa tu často stretával Róbert Fico s Kaliňákom, Výbohom, Brhelom, Širokým a Bödörom. Patrilo im privátne poschodie. Fico mal mať s Imreczem politické plány. Mohol byť nástupcom Kažimíra v ministerskej funkcii alebo mu chceli dať ponuku kandidovať za Smer v parlamentných voľbách. Ani jeden nápad sa však nezrealizoval. 

Kočnerov známy

Medzi zadržanými by mala byť aj konateľka Allexisu Jana Rovčaninová a ďalší dvaja muži. Práve majiteľ Allexisu Suchoba je priateľ Mariána Kočnera. Na nahrávke zverejnenej Denníkom N dvojica diskutuje o tom, že za finančnú čiastu zariadi, aby finančná správe podnikateľa nepreverovala.

zdroj: TASR/ Michal Svítok. Senát Špecializovaného trestného súdu v Pezinku otvoril hlavné pojednávanie v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej

Okrem iného je Kočner stíhaný aj za podvody s vratkami na DPH, takže pomoc známych by sa mu určite hodila. Podľa informácií Denníka N je známe, že Kočner s Bödörom sa v januári 2018 pokúšali vydierať a na svoju stranu získať priamo Imreczeho. Predmetom vydierania mali byť peniaze z finančnej správy, ktoré išli na účet Suchobovej firme.

„S FS neni veľká spolupráca. Neviem, čo bude ďalej zatiaľ,“ písal Bödör cez Threemu Kočnerovi. „Tak čo keby sme Feriho stisli za vajcia. Za tie lóve, čo odtiaľ cez toho svojho koňa vyťahuje,“ navrhuje Kočner. Momentálne nie je úplne jasné, či sa to dvojici podarilo, no Imrecze to rázne odmieta. 

Zdroje: Aktuality, Denník N, Denník N

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech