AKTUÁLNE: NAKA má nového šéfa. Je ním muž „zvnútra“

  • Novým šéfom NAKA je Branko Kišš
  • Vymenoval ho dočasný prezident PZ Štefan Harman
459d0a5b (3)
  • Novým šéfom NAKA je Branko Kišš
  • Vymenoval ho dočasný prezident PZ Štefan Harman

Od 15. októbra je novým šéfom NAKA plk. Mgr. Branko Kišš. Vymenoval ho dočasný prezident PZ Štefan Hamran. Podľa jeho slov ide o profesionálneho a zdatného policajta, s ktorým zdieľa názor na chod NAKA. 

„Chcem, aby naďalej bojovali s organizovaným zločinom a ich výsledky boli dôkazom toho, že polícia je na strane spravodlivosti,“ uvádza. Informuje o tom polícia SR na sociálnej sieti

Kišš sa k policajnému zboru dostal v roku 1995 a v minulosti pracoval na závažných, organizovaných násilných a drogových trestných činoch. Okrem toho však pôsobil aj na Úrade boja proti organizovanému zločinu a jeho posledným pôsobiskom bola práve NAKA.

NOVÝ RIADITEĽ NAKAK 15. októbru 2021 bol dočasným prezidentom PZ Štefanom Hamranom vymenovaný do funkcie riaditeľa…

Posted by Polícia Slovenskej republiky on Friday, October 15, 2021

Zaujímavosťou je, že Kišš bol v minulosti súčasťou medzinárodných vyšetrovacích tímov, v ktorých pôsobil na pozícii národného experta pre vyšetrovacie tímy.

Predchodkyňou Kišša bola Eva Kurrayová, ktorú v máji hovorca Prezídia Policajného zboru označil za zapálenú pre prácu a čestnú. Žena 15. mája vystriedala na tejto pozícii Branislava Zuriana, ktorý z funkcie odišiel dobrovoľne.

Zurian sa v súčasnosti ukrýva v zahraničí. Uvedomuje si, že vojna v polícii neskončila a bojí sa o svoj život. Portál Pluska iba včera informoval o odkaze, ktorý si bývalý šéf NAKA našiel za stieračom.

Na odkaze stálo: „Milan ťa už čaká. Teší sa na teba.“ To, že ide o Milana Lučanského, ktorý na konci roka 2020 spáchal vo väzbe samovraždu, je Zurianovi jasné.

To, kde konkrétne sa Zurian nachádza, známe nie je. Sám len potvrdil, že sa nachádza v rusky hovoriacej krajine. Myslí si, že miesto jeho pobytu zaujíma predovšetkým ľudí, ktorí mu idú po krku. Tvrdí, že ho považujú za nepohodlného svedka a chcú sa ho zbaviť. 

Zdroje: Facebook, Pluska

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie