AKTUÁLNE: NAKA obvinila dvoch mužov pre prípravu úkladnej vraždy policajta

  • Policajti našli nástražný výbušný systém, ktorý mal zlikvidovať policajta
  • Výbušninu našli v trávnatom poraste v blízkosti hlavnej cesty vedúcej do Hlohovca
Príslušníci NAKA v akcii
  • Policajti našli nástražný výbušný systém, ktorý mal zlikvidovať policajta
  • Výbušninu našli v trávnatom poraste v blízkosti hlavnej cesty vedúcej do Hlohovca

Akcia NAKA trvala vo štvrtok niekoľko hodín. Tá sa odohrávala v blízkosti hlavnej cesty vedúcej od diaľnice D1 smerom do Hlohovca. Desiatky policajtov a neskôr aj vojakov prehľadávali trávnatý porast.

Pri prehľadávaní priestoru príslušníkom NAKA pomáhali aj špeciálne vycvičené psy. Reportéri Startitup okamžite vyrazili na miesto. Bolo krátko po 17. hodine, keď slávili muži zákona úspech. Na miesto dorazil policajný technik a ten nájdený predmet zadokumentoval.

 

Akcia podľa informácií televízie Markíza súvisela s vyšetrovaním prípadu prípravy úkladnej vraždy. A predmet, ktorý v trávnatom poraste našli, bol nástražný výbušný systém.

Najnovšie informácie o akcii NAKA hovoria o tom, že policajti už obvinili dvoch mužov. Tí podľa informácií televízie pripravovali vraždu policajta z Pohotovostnej motorizovanej jednotky z Trnavy. Motívom mala byť pomsta za to, že ich príslušník zastavoval, keď ich videl ísť na aute. Muži mali šoférovať pravidelne bez vodičského preukazu.

naka
zdroj: SIU/Ivan Mego

Výbušnina, ktorú po hodinách pátrania našli v tesnej blízkosti hlavnej cesty neďaleko Hlohovca, bola určená na likvidáciu policajta. Tú vraj plánovali dať pod jeho auto.

Nájdenú výbušninu mal ešte začiatkom roka vedľa cesty vyhodiť jeden z obvinených.

Keďže ide o prípravu úkladnej vraždy, prípadom sa zaoberajú vyšetrovatelia z Národnej kriminálnej agentúry. Viac informácií zverejnilo policajné vedenie polície na tlačovej konferencii o 11.00 hodine.

Polícia urobila niekoľko domových prehliadok

Policajti Pohotovostného policajného útvaru zadržali jedného z obvinených vo štvrtok 15. augusta 2023. Druhý obvinený si podľa policajného prezidenta Štefana Hamrana odpykáva trest pre drogovú trestnú činnosť. 

Policajti v súvislosti s vyšetrovaním prípravy úkladnej vraždy tiež urobili 4 domové prehliadky a 2 prehliadky iných priestorov. „Môžem potvrdiť, že sme vzniesli obvinenie pre obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy v štádiu pokusu dvom osobám Romanovi Č. a Petrovi B.,“ povedal na tlačovej konferencii policajný šéf Hamran s tým, že príslušníkom NAKA pomohli pri prehľadávaní priestoru vedľa cesty neďaleko Hlohovca aj vojaci. 

Zaistený predmet, ktorý našli v trávnatom poraste, už zaslali na expertízne skúmanie. Informácie z prostredia vyšetrovania hovoria o tom, že má ísť o výbušninu a konkrétne sa spomína semtex. 

Zdroj: TV Markíza

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá