Necítim sa byť vinný, tvrdí Kažimír. NAKA ho obvinila z korupcie

  • NAKA dnes obvinila guvernéra Národnej banky Slovenska Petra Kažimíra
  • Obvinenie má súvisieť s korupciou, vypovedal o tom údajne František Imrecze
kažimír
TASR/Martin Baumann
  • NAKA dnes obvinila guvernéra Národnej banky Slovenska Petra Kažimíra
  • Obvinenie má súvisieť s korupciou, vypovedal o tom údajne František Imrecze

NAKA dnes údajne obvinila Petra Kažimíra – bývalého ministra financií a guvernéra Národnej banky Slovenska (NBS). Informovali o tom Aktuality, redakcii to malo potvrdiť viacero nezávislých zdrojov. 

Kažimír má byť údajne obvinený z podplácania. Ako uvádzajú Aktuality, Kažimír mal ako  takzvaný „kuriér“ v minulosti priniesť úplatok vo výške 50-tisíc eur Františkovi Imreczemu. Imrecze dlhšie spolupracuje s políciou, práve on mal vypovedať aj o Kažimírovi. 

Ako informuje agentúra SITA, guvernéra NBS podľa zákona vymenúva a odvoláva prezident Slovenskej republiky na návrh vlády schválený Národnou radou SR. Peter Kažimír sa ujal funkcie guvernéra v roku 2019.

Kažimír obvinenia odmieta. „Necítim sa byť vinný zo žiadneho trestného činu.“ Tvrdí, že dôkazov je málo. Svoje vyjadrenie zaslal médiám. „Skutkový stav v uznesení je nepravdivý a v samotnom odôvodnení chýbajú potvrdzujúce dôkazy.“

Súčasný guvernér NBS sa necíti byť vinný. „Nemám žiadne informácie a nie som si ani vedomý porušenia zákona, zároveň som nikdy nemal ani žiadny záujem vplývať na akékoľvek konania.“

Zdroje: Aktuality.sk, SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK