NAKA zadržala Rudolfa Kusého

  • NAKA zasahuje na Miestnom úrade Bratislava - Nové Mesto
  • Reportérka Startitup je na mieste
Rudolf Kusý Diskusný Klub Facebook
Startitup
  • NAKA zasahuje na Miestnom úrade Bratislava - Nové Mesto
  • Reportérka Startitup je na mieste

Len minulý týždeň v piatok potvrdil policajný prezident Štefan Hamran, že polícia preverí financovanie volebnej kampane neúspešného kandidáta na primátora Bratislavy Rudolfa Kusého. No a aktuálne podľa informácií Stratitup elitní vyšetrovatelia Národnej kriminálnej agentúry zasahujú na Miestnom úrade Bratislava – Nové Mesto.

Reportérom Startitup sa podarilo zistiť, že zásah nesúvisí s financovaním kampane Rudolfa Kusého. Z viacerých zdrojov sa k nám dostali informácie, že elitní policajti prišli do budovy miestneho úradu v súvislosti s korupciou, ktorá ma súvisieť s dosluhujúcim starostom bratislavského Nového Mesta Rudolfom Kusým.

Podľa informácií Denníka N NAKA Rudolfa Kusého zadržala. Reportéri Startitup volali aj na mobilné telefóny dosluhujúceho starostu. Jeden bol nedostupný, druhý nezdvihol.

Reportéri Stratitup sa dovolali na telefón prednostu miestneho úradu. Ten nám zdvihol muž, ktorý sa predstavil ako Daniel Hulín. Na otázku, aké sú dôvody zásahu policajtov Národnej kriminálnej agentúry, odpovedal: „Áno, zasahujú tu. Počul som, že nejaká korupcia, ale bližšie informácie nemám.“ 

Oficiálne informácie zverejnila polícia len pred malou chvíľou. „Dnes v Bratislave príslušníci Národnej kriminálnej agentúry vykonali protikorupčnú akciu s krycím názvom DEVELOPMENT. Počas akcie zadržali tri osoby, konkrétne J.P., A.P., R.K. Aktuálne prebiehajú prvotné procesné úkony za účelom riadneho zadokumentovania trestnej činnosti. Bližšie informácie v tej chvíli nie je možné poskytnúť,“ napísali na sociálnej sieti.

Advokátka Eva Mišíková pre Startitup potvrdila, že prevzala zastupovanie Rudolfa Kusého, ale nebude sa k veci vyjadrovať. „Vyšetrovanie je len na začiatku a zatiaľ nemám dostatok podkladov,“ reagovala bývalá prokurátorka generálnej prokuratúry. 

Miestny úrad Bratislava - Nové Mesto
zdroj: SIU/Barbora Plávalová

Rudolfa Kusého už v minulosti stíhali

Policajti už v minulosti Rudolfa Kusého raz zadržali. V putách skončil na jeseň 2020. Muži zákona ho vtedy umiestnili do cely policajného zaistenia.

Bratislavská krajská kriminálna polícia dnes zasahovala v prípade vyšetrovania trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa. Vyšetrovanie tejto trestnej činnosti bolo začaté na Okresnom riaditeľstve PZ v Bratislave III, no prípad si pre jeho rozsah a závažnosť na základe výberovej príslušnosti prevzal odbor kriminálnej polície Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave,“ informovali o trestnej veci starostu v októbri 2020 policajti na sociálnej sieti. 

„Vyšetrovateľ Policajného zboru v tejto súvislosti zadržal jednu osobu, ktorú na základe dôkaznej situácie obvinil z dvoch prečinov a dvoch zločinov zneužívania právomoci verejného činiteľa. V prípade preukázania viny pred súdom mu hrozí trest odňatia slobody na 7 až 12 rokov.“

V auguste 2022 však mal Rudolf Kusý úsmev na tvári. Na tlačovej konferencii veľkolepo oznámil, že trestné stíhanie bolo definitívne zastavené.

„Celá vec je uzavretá, nespáchal som žiadny trestný čin. Som nevinný a veci sú ukončené. Je neprijateľné, aby bol starosta či primátor stíhaný za to, že zamietne developerské projekty, keď obhajuje verejný záujem a presvedčenie obyvateľov, že projekty nie sú v súlade s územným plánom,“ nechal sa počuť po boku jeho vtedajšej advokátky Evy Mišíkovej.

Kusý vtedy otvorene hovoril o nezákonnosti svojho stíhania. Trestné oznámenie ani civilnú žalobu však nepodal. „Nechcem sa ďalšie dva roky o niečom naťahovať,“ ukončil svoj prejav pred kamerami. O pár týždňov neskôr oznámil svoju kandidatúru na primátora Bratislavy. Tento post sa mu však získať nepodarilo. Primátorom Bratislavy sa stal jeho súper Matúš Vallo. 

Zdroj: Denník N

Najnovšie videá

Trendové videá