AKTUÁLNE: Neriadená čínska raketa už dopadla na Zem. Skončila na tomto mieste

  • Celý svet v posledných dňoch sledoval, aký bude jej osud
  • Raketa už dopadla
AKTUALNE, AKTUALNA SPRAVA, SVET STARTITUP
  • Celý svet v posledných dňoch sledoval, aký bude jej osud
  • Raketa už dopadla

Ostro sledovaná čínska raketa okolo 5:30 ráno dopadla na zemský povrch. Nakoniec však nedošlo k žiadnemu ohrozeniu, nakoľko dopadla presne tam, kde analytici predpokladali. 

Pozostatky rakety totiž skončili v útrobách Indického oceánu, konkrétne v jeho severnej časti. Informuje o tom aj portál imeteo.sk

Dobrou správou je aj to, že trosky rakety nikoho neohrozili ani na zdraví, ani na živote. Niektorým obyvateľom v blízkosti Ománu sa podarilo zachytiť vstup rakety do atmosféry. Pozorovania pritom hlásili ľudia z rôznych krajín, medzi ktorými sa nachádza Izrael či Saudská Arábia.

Len pár dní vzad Čína tvrdila, že je možné, že sa raketa pri dopade na Zem sama zničí vznietením. Podľa odborníkov, ktorých slová sa napokon sčasti potvrdili, mali trosky dopadnúť na povrch planéty a tým možno ohroziť obývané oblasti. Čo bolo na vine zlyhania ešte nie je známe, niektorí vinia krajinu z nedostatočného dizajnu najväčšej rakety, respektívne nepripravenosti na podobné situácie a zlyhania.

NASA krajinu obviňuje z nízkej transparentnosti a nezodpovednosti. Verejná bezpečnosť by mala byť všeobecným záujmom.

Podľa informácií Interested Engeneering sa podarilo dokonca pri páde rakety zhotoviť aj jej fotografiu. Stoja za ňou astronómovia z projektu Virtuálneho teleskopu. Počas vyhotovenia snímky sa raketa nachádzala 700 km od teleskopu. Čína má vo vesmíre ešte jednu raketu, tá je však menšej veľkosti a predstavuje nižšie bezpečnostné riziko pri akýchkoľvek komplikáciách.

Zdroj: imeteo

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech