Pavol Rusko ide za mreže, súd sa obáva, že ujde

  • Exriaditeľa TV Markíza Pavla Ruska zadržali, súd rozhodol o jeho väzbe
  • Dôvod zadržania súvisí podľa portálu tvnoviny.sk s kauzou zmeniek
Rusko
TASR/Pavol Zachar
  • Exriaditeľa TV Markíza Pavla Ruska zadržali, súd rozhodol o jeho väzbe
  • Dôvod zadržania súvisí podľa portálu tvnoviny.sk s kauzou zmeniek

Exriaditeľ TV Markíza a bývalý politik Pavol Rusko strávil noc v policajnej cele. Ako ďalej informuje portál televízie Markíza tvnoviny.sk, ešte v utorok 15. decembra ho zadržali po tom, čo sa nedostavil na súd. . „Za mrežami mal skončiť v súvislosti s konaním vo veci falšovania televíznych zmeniek,“ uvádza portál. „Potvrdzujem, že na základe procesných úkonov odvolacieho súdu bol včera v poobedňajších hodinách zatknutý Pavol R.,“ uviedol pre portál jeho obhajca Marek Para.

Bývalý riaditeľ televízie tvrdil, že ho niekto napadol počas behania, pričom ho mal obliať kyselinou. Polícia vo veci začala trestné konanie, prokurátor Šanta ako aj právni zástupcovia spoločnosti Markíza Slovakia však jeho neschopnosť účasti na zasadnutí spochybnili. Súd nakoniec verejné zasadnutie odročil na 12. a 13. januára.

Sociológ Vašečka: Facebook sa zmenil na krčmu piatej cenovej kategórie s opľuvanou podlahou (ROZHOVOR)

Rusko s podobnými tvrdeniami vyrukoval už aj v minulosti, keď viackrát neprišiel na súd z dôvodu vystavenej PN-ky. Vystaviť ich mal viackrát kontroverzný doktor Peter Lipták, ktorý sa často objavuje po boku Kotlebovcov.

Úteková väzba

Bývalého politika doviezla polícia na súd so zalepenými očami. Rusko uviedol, že ho niekto oblial kyselinou. Najvyšší súd SR rozhodol o jeho vzatí do väzby. Ide o útekovú väzbu. Ako pre médiá uviedol prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Ján Šanta, dôvodom je obava z úteku obžalovaného. Šanta tiež dodal, že súd u Pavla R. konštatoval porušenie pravidiel náhrady väzby formou monitorovacieho zariadenia, a to údajne v „desiatkach prípadov“.

Obhajca Pavla R. Marek Para zároveň potvrdil, že proti rozhodnutiu súdu podali sťažnosť. O nej by mal takisto rozhodovať NS SR.

Bývalého riaditeľa Markízy spolu s podnikateľom Marianom Kočnerom Špecializovaný trestný súd vo februári tohto roku uznal za vinných z falšovania zmeniek, ktorých vyplatenia sa v občianskoprávnom konaní domáhal Marian Kočner. Obom zároveň uložil tresty 19 rokov väzenia.

Zdroje: SITA, Aktuality.sk, tvnoviny.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech