Plačková mala dílovať kokaín. Skupina okolo nej fungovala roky, otočili v nej vraj drogy za desiatky miliónov eur

  • Na verejnosť uniklo uznesenie o obvinení Zuzany Plačkovej a spol.
  • Podľa neho mala spolu s manželom pôsobiť v role dílera kokaínu
plačková
Reprofoto: TV JOJ, Pixabay/B_A,
  • Na verejnosť uniklo uznesenie o obvinení Zuzany Plačkovej a spol.
  • Podľa neho mala spolu s manželom pôsobiť v role dílera kokaínu

Na verejnosť uniklo uznesenie o obvinení 15 ľudí, medzi ktorými je aj Zuzana Strausz Plačková a jej manžel René Strausz. Z uznesenia vyplýva nielen to, z čoho sú títo ľudia obvinení, ale opisuje sa tam aj ich fungovanie. 

Čo teda vlastne mala robiť samozvaná kráľovná Instagramu? Aká bola jej úloha v údajnej zločineckej skupine?

Pervitín a kokaín za milióny

Keď polícia informovala o prípade, hovorili o biznise skupiny s pervitínom. Podľa uznesenia sa však mala Plačková a jej muž podieľať na obchode s kokaínom. Obaja boli podľa polície v postavení dílerov.

Jedna časť skupiny, v rámci ktorej Plačkovú zadržali, sa mala podieľať na obchode s pervitínom a druhá zas s kokaínom. Ona aj jej muž neboli na čele skupiny ale v nižšom postavení, skupinu podľa vyšetrovateľov viedol Tibor G. Látky mali dovážať z Poľska.

Plačková a jej muž kokaín mali distribuovať nižšie postaveným dílerom alebo koncovým užívateľom. Táto skupina mala fungovať už od roku 2012, pričom podľa uznesenia fungovali v Trnavskom a Bratislavskom kraji. Obvinení manželia mali byť pre skupinu akousi spojkou do lepšej spoločnosti, kde mali potom viac možností distribuovať drogy.

Polícia ich sledovala

V prípade, že nižšie postavení díleri neodovzdávali peniaze riadne a načas, skupina sa podľa uznesenia neváhala uchýliť ani k násiliu. Polícia mala skupinu v merku dlhodobo, podľa uznesenia na nich intenzívne pracovali mesiace.

Pri zisku pritom nešlo o žiadne drobné. Podľa uznesenia boli počas pôsobenia tejto skupiny vyrobené a dovezené drogy v hodnote desiatok miliónov eur. K tejto sume vyšetrovatelia dospeli aj na základe výpovedí svedkov. Z uznesenia vyplýva, že Plačková aj jej muž vinu popierajú.

Samotná influencerka je spolu so skupinou od dnešného rána, 28. septembra, obvinená. To však popiera a tvrdí, že má peňazí dosť. Ešte včera polícia zadržala 13 ľudí, okrem Plačkovej aj jej muža. Pri prehliadkach mali nájsť veľké množstvo drog, laboratórium, zbrane aj hotovosť.

Počas domových prehliadok sme zaistili viac ako deväť kilogramov metamfetamínu, z ktorých by sa dalo vyrobiť minimálne 90 000 jednorazových dávok drogy. Zaistili sme tiež zbrane, strelivo, cigarety a viac ako 70 000,- Eur v hotovosti,“ uvádza profil Polície Slovenskej republiky. O razii sme písali viac v inom článku.

Plačková má na krku obvinenie zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a tiež za nedovolenú výrobu omamných a psychotropných látok.

Zdroj: Uznesenie

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie