AKTUÁLNE: Policajný prezident Lučanský končí. Polícia je spolitizovaná, tvrdí

  • Milan Lučanský končí vo funkcii policajného prezidenta
  • Do funkcie nastúpil krátko po vražde Jána Kuciaka
Milan Lučanský
TASR/Pavel Neubauer
  • Milan Lučanský končí vo funkcii policajného prezidenta
  • Do funkcie nastúpil krátko po vražde Jána Kuciaka

Milan Lučanský končí ako prezident Policajného zboru SR. Informoval o tom prostredníctvom Facebooku. Podľa vlastných slov sa nemôže zmieriť s tým, že polícia je spolitizovaná.

Musím povedať, že napriek silnej podpore môjho okolia, kolegov, rodiny, priateľov, nechcem ďalej spolupracovať so súčasným vedením Ministerstva vnútra SR. Nemám ich dôveru a oni zase nemajú tu moju. Spolupráca musí byť založená na vzájomnom rešpekte. Uznávam, že vnímam Romana Mikulca ako korektného človeka, ale neuznávam ho ako ministra vnútra. Naše pohľady na ďalší chod polície sú rozdielne, naše názory na viacero tém sú odlišné,“ uviedol Lučanský.

Nechcem niesť zodpovednosť za začínajúci úpadok dobre vybudovaného Policajného zboru, ktorý nedokážem ovplyvniť, pretože už teraz mi vedenie ministerstva siahlo na právomoci prezidenta Policajného zboru. Nikdy sa nezmierim s politizáciou policajného prezidenta, nech už si pod tým vládna koalícia predstavuje čokoľvek,“ dodal s tým, že na jeho odvolanie nie je žiadny dôvod. Lučanský oficiálne končí 31. augusta.

Lučanský do funkcie nastúpil krátko po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice po tom, čo skončil bývalý prezident polície Tibor Gašpar. Vtedajšia ministerka vnútra Denisa Saková hovorila o veľkom úspechu a začiatku očistného procesu polície. Opozícia na čele s Igorom Matovičom však kritizovala, že je to len divadielko. Lučanský opakovane hovoril, že nechce mať s politikou nič spoločné.

NEZMIERIM SA S POLITIZÁCIOU POLÍCIE, A PRETO AKO PREZIDENT KONČÍM Nechcem niesť zodpovednosť za to, že vedenie…

Gepostet von Milan Lučanský am Dienstag, 30. Juni 2020

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech