V Trnavskom kraji sa nepotvrdili žiadne bombové hrozby

  • V Trnavskom kraji nahlásili viacero bômb
  • Týka sa to aj nemocníc
Policajné auto a ľudia pred trnavskou železničnou stanicou
Ilustračný obrázok, TASR/Lukáš Grinaj
  • V Trnavskom kraji nahlásili viacero bômb
  • Týka sa to aj nemocníc

Nahlásené bombové hrozby sa v Trnavskom kraji nepotvrdili. Výbušné zariadenia v nemocnici v Trnave a Galante, poliklinike v Seredi a Trnave a na trnavskej železničnej stanici nenašli. Pre TASR to potvrdila hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Mária Linkešová. 

Na tiesňovú linku 112 predtým niekto nahlásil viacero bômb. Hlásenie sa týkalo nemocnice v Galante, Trnave a polikliniky v Seredi a Trnave. Rovnako aj trnavskej železničnej stanice. Objekty evakuovali. Polícia zrealizovala pyrotechnické prehliadky. 

Evakuácia

Evakuované boli desiatky osôb. „Postupne vykonávame pyrotechnické prehliadky,“ uviedla hovorkyňa s tým, že v Seredi skončila prehliadka s negatívnym výsledkom.

Osoba, ktorá bomby nahlásila, volala na tiesňovú linku 112. „Osobu preverujeme. Udalosti boli nahlásené postupne,“ podotkla hovorkyňa.

Budovu trnavskej nemocnice už policajti prehľadali. Spustilo sa tak fungovanie urgentu, potvrdil pre TASR jej hovorca Matej Martovič. „Ideme prejsť ďalšie budovy v rámci areálu,“ doplnil.

O situácii bolo informované aj Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby (OS ZZS) SR. Jeho hovorkyňa Alena Krčová pre TASR potvrdila, že záchranky do dotknutých nemocníc nevozia pacientov.

Bombová hrozba ovplyvnila aj premávku vlakov. Doprava cez stanicu Trnava je prerušená od 16.21 h, priblížili policajti.

Falošný poplach

Policajný vyšetrovateľ z Lučenca nedávno v podobnom prípade obvinil 42-ročného muža z prečinu šírenia poplašnej správy. Ako informuje banskobystrická krajská polícia na sociálnej sieti, obvinený zavolal na číslo 158 a uviedol, že v konkrétnej inštitúcii je bomba, čo si vynútilo urýchlenú evakuáciu takmer 90 ľudí.

Neprešli ani dve hodiny a volajúceho polícia zadržala a skončil v cele. „Tiesňové linky sú určené na pomoc ľuďom v núdzi, ktorí sú v ohrození života, zdravia, alebo je ohrozený ich majetok. Je potrebné uvedomiť si, že každá stratená sekunda môže znamenať život niekoho, kto v tej chvíli naozaj pomoc potrebuje, dodáva polícia.

Ďalší takýto incident sa odohral v decembri aj v Poprade. Polícia nedávno preverovala oznámenie, podľa ktorého sa mala v hypermarkete Tesco v smere na Svit nachádzať bomba.

Ako neskôr  potvrdil pre agentúru SITA hovorca prešovskej krajskej polície Daniel Džobanik, anonym nahlásil bombu na linke 158 krátko po 19:00, vzápätí zatelefonoval s tým, že išlo o vtip. Obchodné centrum ale evakuovali a podľa hovorcu tam uskutočnili aj pyrotechnickú prehliadku s negatívnym výsledkom.

Podozrivú osobu polícia zadržala do hodiny, bola pod vplyvom alkoholu. V prípade už bolo podľa Džobanika začaté trestné stíhanie pre šírenie poplašnej správy.

Správu aktualizujeme.

Zdroje: TASR, SITA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá