AKTUÁLNE: Pribúdajú ďalšie spoje, Slováci môžu pendlovať autobusmi do zahraničia ešte častejšie

  • Oddnes bude z Bratislavy premávať 12 FlixBusov denne
  • V sobotu obnovila prímestské spojenie do Maďarska a Rakúska aj spoločnosť Slovak Lines
1oktober2017_Docasna_Autobusova_Stanica_NIVY_1463025 (1)
TASR/Martin Baumann
  • Oddnes bude z Bratislavy premávať 12 FlixBusov denne
  • V sobotu obnovila prímestské spojenie do Maďarska a Rakúska aj spoločnosť Slovak Lines

Autobusový dopravca FlixBus obnovuje prevádzku niektorých medzinárodných liniek zo Slovenska. Od dnes opäť zabezpečuje denné spojenie z Bratislavy do Viedne.

Spoločnosť o tom informovala agentúru SITA s tým, že to umožnilo uvoľnenie opatrení na hraniciach a zrušenie zákazu medzinárodnej autobusovej dopravy. V zelených autobusoch zároveň platia dodatočné preventívne bezpečnostné a hygienické opatrenia.

Aj na letisko

Autobusy FlixBus na linke medzi Bratislavou a Viedňou v niektorých prípadoch zachádzajú okrem hlavnej vlakovej stanice a stanice Erdberg v rakúskej metropole aj na letiská Schwechat a v Bratislave. Ide o prvé obnovené medzinárodné spojenie s dvanástimi spojmi denne, návrat autobusov bude podľa spoločnosti zatiaľ pozvoľný.

Ďalšie spoje a trasy plánujeme postupne pridávať v nadväznosti na to, ako sa cestujúci budú s uvoľňovaním opatrení k diaľkovej doprave vracať,“ povedala pre SITU hovorkyňa FlixBusu pre Česko a Slovensko Martina Čmielová.

Najvyššou prioritou je podľa dopravcu bezpečnosť cestujúcich a vodičov. „Pri obnovení prevádzky implementujeme nové bezpečnostné predpisy tak, aby sme zaistili bezpečnú prevádzku a chránili našich zákazníkov aj vodičov,“ uviedla Čmielová. Zavedenie dodatočných bezpečnostných opatrení má zabrániť opätovnému šíreniu koronavírusu, spoločnosť pri nich spolupracuje so zdravotnými orgánmi a riadi sa ich odporúčaniami.

Bezpečie je prvoradé

Cestujúci sú povinní počas vybavenia aj celej cesty mať zakryté ústa aj nos, napríklad rúškom. Vodiči autobusov majú ochranné pomôcky – jednorazové rukavice a rúška s vymeniteľným nanofiltrom. Do autobusu je možné nastúpiť iba zadnými dverami, pri ktorých je dezinfekcia na ruky. Samotné vybavenie je cez mobilné telefóny, pričom pri nástupe je nutné dodržiavať primerané rozostupy.

Autobusová spoločnosť Slovak Lines, a. s., obnovila medzinárodnú autobusovú dopravu na pravidelných linkách do Rakúska a Maďarska v sobotu 6. júna. Prvé spoje vypravila do Viedne a Budapešti, ako aj na ich letiská, či do prihraničného rakúskeho Hainburgu a Wolfstahlu.

Prevádzka špeciálneho medzinárodného prímestského spoja do Hainburgu, vďaka ktorému sa zachovalo spojenie prihraničných rakúskych obcí s Bratislavou po zrušení linky Dopravného podniku Bratislava, má nový cestovný poriadok, ktorý dopravca upravil na základe požiadaviek a pripomienok cestujúcich.

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech